Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dzielę się dobrem – projekt charytatywny dzieci "komunijnych"

Dzisiaj w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim dzieci z klas III przeprowadziły Charytatywny Kiermasz Zabawek, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.
Dzieci przyniosły swoje zabawki, a później samodzielne sprzedawały je podczas kiermaszu, który cieszył się wieklą popularnością wsród uczniów. Udało się pozyskać kilkaset złotych.

Wszyscy uczniowie organizujący akcję zaangażowali się w nią emocjonalnie. Jak mówi Wiktor z klasy III A- Sprzedajemy zabawki, bo chcemy pomóc chorym dzieciom normalnie żyć. Z kolei Natasza z III D przekonuje – Przygotowujemy się do I Komunii Świętej i chcemy zrobić coś dobrego dla innych dzieci, a Ola dodaje – Chcemy dzielić się naszym dobrem. Dla Bartka z III A ważne jest by – Trzeba się podzielić tym co mamy, bo nie wszyskie dzieci mają tyle szczęścia co my i nie są zdrowe.

Akcja jest częścią projektu "Dzielę się dobrem", który realizują dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Makowie Podhalańskim, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci przez cały rok przygotowań komunijnych zbierają podczas różnych akcji środki na zakup sprzętu medycznego, który po uroczystościach komunijnych zawiozą dla podopiecznych hospicjum.

Irena Małysa

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/dziele-sie-dobrem-projekt-charytatywny-dzieci-quot-komunijnych-quot/x3y