Dodano dnia 13.12.2017, 14:56
Dzielę się dobrem – projekt charytatywny dzieci "komunijnych"
Dzisiaj w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim dzieci z klas III przeprowadziły Charytatywny Kiermasz Zabawek, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.
Dzieci przyniosły swoje zabawki, a później samodzielne sprzedawały je podczas kiermaszu, który cieszył się wieklą popularnością wsród uczniów. Udało się pozyskać kilkaset złotych.

Wszyscy uczniowie organizujący akcję zaangażowali się w nią emocjonalnie. Jak mówi Wiktor z klasy III A- Sprzedajemy zabawki, bo chcemy pomóc chorym dzieciom normalnie żyć. Z kolei Natasza z III D przekonuje – Przygotowujemy się do I Komunii Świętej i chcemy zrobić coś dobrego dla innych dzieci, a Ola dodaje – Chcemy dzielić się naszym dobrem. Dla Bartka z III A ważne jest by – Trzeba się podzielić tym co mamy, bo nie wszyskie dzieci mają tyle szczęścia co my i nie są zdrowe.

Akcja jest częścią projektu "Dzielę się dobrem", który realizują dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Makowie Podhalańskim, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci przez cały rok przygotowań komunijnych zbierają podczas różnych akcji środki na zakup sprzętu medycznego, który po uroczystościach komunijnych zawiozą dla podopiecznych hospicjum.

Irena Małysa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image