Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Chroń, oszczędzaj, inwestuj - możliwości ubezpieczenia na życie

Polisa życiowa jest produktem o bardzo wielu funkcjach. Aby nie pogubić się w ofercie popularnych „życiówek” przybliżymy szczegóły podstawowych rodzajów. Jak się okaże, ubezpieczenie to także sposób na gromadzenie i pomnażanie środków finansowych pochodzących z wpłacanej składki.

Dla przeciętnego konsumenta ubezpieczenie na życie kojarzy się z gwarancją wypłaty odszkodowania za konkretne zdarzenie. Może to być wypadek, zachorowanie, pobyt w szpitalu czy rekonwalescencja. W każdym z tych przypadków możemy otrzymać wsparcie finansowe ze strony towarzystwa, ale warunek jest jeden – odpowiednio dobrany zakres ochrony. Dlatego nie tylko najtańsze ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl powinno być brane pod uwagę, ale także jego zawartość.


Ochronna polisa na życie


Ubezpieczenie na życie w swojej podstawowej wersji ma za zadanie chronić finansowo nasze życie i zdrowie. Aby tak się stało, do umowy podstawowej dokupujemy umowy dodatkowe, czyli, tzw. rozszerzenia. Podstawa to w zasadzie ochrona finansowa nie dla nas, ale dla naszych najbliższych – w razie gdy nas zabraknie, otrzymają oni świadczenie z tego tytułu.


Jednak nieszczęśliwy wypadek nie musi od razu oznaczać śmierci. Czasem to zwykłe złamanie, zawał serca, diagnoza nowotworu, długie leczenie szpitalne i inne zdarzenia. W każdym z nich
polisa na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl pozwoli na otrzymanie świadczenia w stosownej wysokości.


Suma ubezpieczenia wskazuje ile maksymalnie dostaniemy za dane wypadek, np. jeśli SU wynosi 100 000 zł z tytułu trwałego inwalidztwa, taką kwotę wypłaci nam ubezpieczyciel. Inaczej będzie wyglądała wypłata świadczenia np. przy złamaniu kończyny – wtedy do obliczenia kwoty odszkodowania stosuje się tabelę dołączoną do umowy. Zestawienie zawiera procentowy uszczerbek ciała – jeśli z SU wynosi na NNW również 100 000 zł, a złamanie kończyny stanowi 2% uszczerbku na zdrowiu, to otrzymamy 2000 zł.


Ochronne polisy na życie dzielimy pod względem trwania umowy na terminowe i bezterminowe. W pierwszym przypadku umowa wygasa gdy ubezpieczony osiągnie maksymalny wiek, np. 70 lat, w drugim natomiast ochrona trwa do śmierci ubezpieczonego, a otrzymane świadczenie najbliższy mogą przeznaczyć np. na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem.


Oszczędnościowa polisa na życie


O wiele więcej możliwości daje ubezpieczenie życiowe, które pozwala na gromadzenie kapitału. Jest to tzw. polisa mieszana, czyli ochronno-oszczędnościowa. Ubezpieczony co miesiąc (albo kwartał, 6 miesięcy, rok) wpłaca zadeklarowaną składkę, która jest dzielona w zależności od wybranych proporcji na część odpowiadającą za ochronę finansową życia i zdrowia oraz część, która trafia na specjalne konto polisowe.


Polis ochronno-oszczędnościowych jest kilka rodzajów, ale każda z nich ma charakter terminowy. Wyróżniamy:


Inwestycyjna polisa na życie


To także ubezpieczenie mieszane. Składka dzielona podobnie jak w polisie ochronno-oszczednościowej, jednak ubezpieczony może zyskać znacznie więcej niż suma wpłacanych składek. To możliwe dzięki inwestowaniu jego środków przez towarzystwo w Ubezpieczeniowe Fundusze kapitałowe.


Polisa ochronno-inwestycyjna to jednak produkt, który powinien być wybierany z rozwagą, najlepiej przez osoby, które znają się nieco na prawach rządzących giełdą. Posiadanie takiej polisy wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.


Warto pamiętać, że mieszane polisy na życie są produktami długoterminowymi, a właściwie mają sens wtedy gdy zdecydujemy się na długofalową współpracę z towarzystwem. Dlatego decyzja o wstąpieniu do któregokolwiek z programów ubezpieczeniowych powinna być podjęta bardzo staranie – najlepiej w oparciu o wiedze z dokumentów OWU, fachowych stron internetowych i spotkań z samymi agentami, których umówienie będzie możliwe za pomocą porównywarki ubezpieczeń na życie.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/chron-oszczedzaj-inwestuj-mozliwosci-ubezpieczenia-na-zycie/xx5