Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

MOTO-ŁAJE: Legendarny Proletaryat zagrał w Suchej Beskidzkiej

Mimo kiepskiej pogody przed godziną 21 w sobotę na Targowicy w Suchej Beskidzkiej zrobiło się tłumnie. Wszystko dlatego, że na scenie do koncertu szykował się legendarny zespół PLORETARYAT. Fani się nie zawiedli – koncert był niezłą dawką energii.

Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza "Oleya" Olejnika (wokal), Dariusza "Kacpra" Kacprzaka (gitara basowa) i Jarosława "Siemiona" Siemienowicza (gitara). Pierwszym perkusista formacji został Robert Szymański którego po krótkim czasie zastąpił Zbigniew Marczyński z którym zespól nagrał dwie pierwsze płyty.

Muzycy przybyli do Suchej specjalnie na zaproszenie Stowarzyszenia Moto-Łaje i zagrali jako gwiazda wieczoru podczas Pikniku Motocyklowego.

- Świetnie było zagrać w Suchej Beskidzkiej. Ta miejscowość jest niesamowita, jest tu bardzo ładnie, a do tego niesamowita publiczność – powiedział nam po koncercie Tomasz Olejnik – wokalista zespołu.

Zespół wydał w kwietniu nową płytę „Oko za oko”, z której na koncercie zagrali singiel promujący „Nie wyrażam zgody”. Nie zabrakło też utworów, które fani pamiętają z pierwszych płyt.

Na koniec muzycy podziękowali organizatorom imprezy – Stowarzyszeniu Moto-Łaje oraz Steel Roses MC Poland za zaproszenie.


Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/moto-laje-legendarny-proletaryat-zagral-w-suchej-beskidzkiej/rr5