Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Gmina Maków Podhalański: Doświetlono przejścia dla pieszych

Na terenie Gminy Maków Podhalański nastąpiła znaczna poprawa bezpieczeństwa pieszych na istniejących przejściach dla pieszych.

W ramach porozumienia Burmistrza Makowa Podhalańskiego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w miesiącu grudniu 2018 r. zostało zrealizowane zadanie w zakresie realizacji zadania pn.: Poprawa bezpieczeństwa pieszych na istniejących przejściach dla pieszych zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej DK 28 na terenie Gminy Maków Podhalański.

Doświetlone zostały przejścia:

-Juszczyn przy zjeździe na Juszczyn Polany
-Maków Podhalański os. Tysiąclecia
-Maków Podhalański Biblioteka
-Maków Podhalański Auto-Bast
-Maków Podhalański Dolny

Całkowity koszt realizacji zadania, na które składało się wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę jak również prace budowy lamp doświetlających przejścia dla pieszych wraz z przyłączami elektroenergetycznymi wyniosły 143 378,00 złotych z czego 100 000,00 złotych pochodziło ze środków Skarbu Państwa czyli GDDKiA w Krakowie - informuje Urząd Miasta w Makowie Podhalańskim.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/gmina-makow-podhalanski-doswietlono-przejscia-dla-pieszych/8jd