Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Bezpłatne lodowisko dla mieszkańców z Gminy Maków Podhalański

W styczniu zostało wykonane i otwarte bezpłatne dla mieszkańców z Gminy Maków Podhalański gminne lodowisko. Lodowisko powinno być otwarte oczywiście w zależności od zewnętrznej temperatury do połowy miesiąca marca.
Sztuczne lodowisko z odpowiednim systemem zamrażaia umiejscowione jest obok Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego Eko-Skawa na utwardzonej nawierzchni boiska do tenisa ziemnego.

Lodowisko jest w pełni nowoczesne o wymiarach 13x25m. Wykonawcą inwestycji była firma GAMAK Sp. z o.o z Jastrzębia Zdroju.

Całość zadania wraz z urządzeniem do prawidłowej konserwacji tafli lodowiska wyniosła 304 917,00 złotych.

Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu Gminy Maków Podhalański.

Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 20:00 a w sobotę i niedzielę w godz. od 10:00 do 21:00 z dwoma przerwami na wykonanie konserwacji tafli lodowej.

W godzinach dopołudniowych z lodowiska w ramach zajęć w-f korzysta młodzież szkół Gminy Maków Podhalański, a po godz. 13:00 wszyscy chętni.

W pierwszych dniach ilość korzystających osób z nowej infrastruktury wynosiła 300 – 400 osób dziennie.

Dla dyspozycji osób korzystających z lodowiska jest 50 par łyżew różnych rozmiarów, 20 szt. kasków ochronnych oraz trzy podpory dla nauki najmłodszych dzieci.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/makow-podhalanski/bezplatne-lodowisko-dla-mieszkancow-z-gminy-makow-podhalanski/8je