Dodano dnia 07.02.2019, 17:32
Bezpłatne lodowisko dla mieszkańców z Gminy Maków Podhalański
W styczniu zostało wykonane i otwarte bezpłatne dla mieszkańców z Gminy Maków Podhalański gminne lodowisko. Lodowisko powinno być otwarte oczywiście w zależności od zewnętrznej temperatury do połowy miesiąca marca.
Sztuczne lodowisko z odpowiednim systemem zamrażaia umiejscowione jest obok Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego Eko-Skawa na utwardzonej nawierzchni boiska do tenisa ziemnego.

Lodowisko jest w pełni nowoczesne o wymiarach 13x25m. Wykonawcą inwestycji była firma GAMAK Sp. z o.o z Jastrzębia Zdroju.

Całość zadania wraz z urządzeniem do prawidłowej konserwacji tafli lodowiska wyniosła 304 917,00 złotych.

Środki na realizację zadania pochodziły z budżetu Gminy Maków Podhalański.

Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 20:00 a w sobotę i niedzielę w godz. od 10:00 do 21:00 z dwoma przerwami na wykonanie konserwacji tafli lodowej.

W godzinach dopołudniowych z lodowiska w ramach zajęć w-f korzysta młodzież szkół Gminy Maków Podhalański, a po godz. 13:00 wszyscy chętni.

W pierwszych dniach ilość korzystających osób z nowej infrastruktury wynosiła 300 – 400 osób dziennie.

Dla dyspozycji osób korzystających z lodowiska jest 50 par łyżew różnych rozmiarów, 20 szt. kasków ochronnych oraz trzy podpory dla nauki najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie