Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Duży sukces suskich łuczników

Suscy łucznicy za bardzo udany mogą zaliczyć pierwszy start w bieżącym roku. Na Halowych Mistrzostwach Małopolski seniorów, juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w ostatnią niedzielę w Dąbrowie Tarnowskiej, zdobyli dwa medale.

W zawodach wystartowało 67 zawodniczek i zawodników z 8 klubów naszego województwa. Nasz klub reprezentowali  Szymon Kotlarski i Kajetan Klimasara, którzy występowali w kategorii juniorów młodszych. Kajtek startował zawodach o kategorię wyżej, gdyż w bieżącym roku będzie występował w kategorii młodzików.

Już w kwalifikacjach od pierwszych serii prowadzenie objął Szymon a Kajtek plasował się w pierwszej trójce. W drugiej połowie kwalifikacji Szymek i Kajtek z każdą serią wymieniali się na pierwszym i drugim miejscu i ostatecznie kwalifikacje wygrał Szymon tylko ilością dziesiątek trafionych w całej konkurencji (18 do 13) przy równej ilości punktów. Obaj pobili swoje rekordy życiowe w strzelaniu na hali.

W dalszej części zawodów w indywidualnej olimpijskiej rundzie FITA obydwaj nasi zawodnicy byli rozstawieni i rozpoczęli walkę w pojedynkach bezpośrednich z przeciwnikami z innych klubów.

Szymon po czterech pojedynkach zdobył komplet punktów i wygrał te zawody. Kajtek w trzecim pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika z Płaszowianki Kraków i pozostał mu ostatni pojedynek o brązowy medal, który zakończył sukcesem.

Końcowe rezultaty:

      - Szymon Kotlarski - złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Małopolski juniorów młodszych na 2019 r.

      - Kajetan Klimasara - brązowy medal i tytuł Halowego II Wicemistrza Małopolski juniorów młodszych na 2019 rok.


- Szkoda, że z powodu choroby w zawodach  nie mógł brać udziału Łukasz Spyrka, który również miał realne szanse na zajęcie czołowej lokaty, co wynika z jego obecnej formy. Wyniki zawodów dobrze rokują przed mającymi się odbyć w marcu Halowymi Mistrzostwami Polski juniorów młodszych w Prudniku i Halowymi Mistrzostwami Polski młodzików w Zgierzu - mówi Marian Mamcarczyk trener łuczników.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/inne/duzy-sukces-suskich-lucznikow/84r