Dodano dnia 21.02.2019, 09:28
Duży sukces suskich łuczników
Suscy łucznicy za bardzo udany mogą zaliczyć pierwszy start w bieżącym roku. Na Halowych Mistrzostwach Małopolski seniorów, juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w ostatnią niedzielę w Dąbrowie Tarnowskiej, zdobyli dwa medale.

W zawodach wystartowało 67 zawodniczek i zawodników z 8 klubów naszego województwa. Nasz klub reprezentowali  Szymon Kotlarski i Kajetan Klimasara, którzy występowali w kategorii juniorów młodszych. Kajtek startował zawodach o kategorię wyżej, gdyż w bieżącym roku będzie występował w kategorii młodzików.

Już w kwalifikacjach od pierwszych serii prowadzenie objął Szymon a Kajtek plasował się w pierwszej trójce. W drugiej połowie kwalifikacji Szymek i Kajtek z każdą serią wymieniali się na pierwszym i drugim miejscu i ostatecznie kwalifikacje wygrał Szymon tylko ilością dziesiątek trafionych w całej konkurencji (18 do 13) przy równej ilości punktów. Obaj pobili swoje rekordy życiowe w strzelaniu na hali.

W dalszej części zawodów w indywidualnej olimpijskiej rundzie FITA obydwaj nasi zawodnicy byli rozstawieni i rozpoczęli walkę w pojedynkach bezpośrednich z przeciwnikami z innych klubów.

Szymon po czterech pojedynkach zdobył komplet punktów i wygrał te zawody. Kajtek w trzecim pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika z Płaszowianki Kraków i pozostał mu ostatni pojedynek o brązowy medal, który zakończył sukcesem.

Końcowe rezultaty:

      - Szymon Kotlarski - złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Małopolski juniorów młodszych na 2019 r.

      - Kajetan Klimasara - brązowy medal i tytuł Halowego II Wicemistrza Małopolski juniorów młodszych na 2019 rok.


- Szkoda, że z powodu choroby w zawodach  nie mógł brać udziału Łukasz Spyrka, który również miał realne szanse na zajęcie czołowej lokaty, co wynika z jego obecnej formy. Wyniki zawodów dobrze rokują przed mającymi się odbyć w marcu Halowymi Mistrzostwami Polski juniorów młodszych w Prudniku i Halowymi Mistrzostwami Polski młodzików w Zgierzu - mówi Marian Mamcarczyk trener łuczników.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image