Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Za 9 ton makulatury rozdano 1600 sadzonek

Już po raz szósty przeprowadzono akcję "drzewko za makulaturę".
Tradycją Nadleśnictwa Sucha i okolicznych mieszkańców stało się ekologiczne rozpoczęcie majówki.

-1 maja po raz kolejny czekaliśmy przy naszej siedzibie na chętnych do wymiany makulatury na sadzonki drzewek leśnych. Pierwsze zainteresowane osoby pojawiły się jeszcze przed czasem, mając nadzieję na mniejszy tłok i większy wybór sadzonek. W tym roku można było otrzymać od nas drzewka z zakrytym systemem korzeniowym takich gatunków, jak: olsza czarna, buk, modrzew, świerk czy jodła - informuje Nadleśnictwo Sucha.

W leśnym namiocie udzielano fachowych porad i rozdawano ulotki informujące m.in. o tym jak prawidłowo posadzić drzewko. Każdy mógł odbić na piasku pieczęć z tropami leśnych zwierząt, aby przekonać się, jak wygląda ich ślad.

Zarówno na najmłodszych, jak i starszych czekały drobne gadżety. Ci, którzy chcieli spróbować szczęścia w grze i sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, mogli zakręcić kołem fortuny i wygrać cenniejsze nagrody.

Sporym zainteresowaniem cieszył się kącik, gdzie można było własnoręcznie przybić na krążku drewna pieczęć Nadleśnictwa Sucha i uzyskać informacje o właściwościach drewna różnych gatunków.

- Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy około 9 ton makulatury i rozdaliśmy 1600 sadzonek. Cieszymy się, że z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem - mówią leśnicy z Nadleśnictwa Sucha.źródło: Nadleśnictwo Sucha
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/za-9-ton-makulatury-rozdano-1600-sadzonek/85f