Z OSTATNIEJ CHWILI
Zaproszenie do udziału w pierwszej Paradzie Nowoorleańskiej w historii miasta Sucha Beskidzka / Maków Car Fest wraca po latach. Motoryzacyjne święto już 15 sierpnia w Makowie Podhalańskim / Tragiczny wypadek na torach w Bystrej Podhalańskiej. Nie żyje mężczyzna / Interwencja służb w Bystrej Podhalańskiej. Aktualizacja / Kard. Grzegorz Ryś udzielił dyspensy na piątek po Bożym Ciele / Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów w powiecie suskim / Z SKL Sucha Beskidzka do AZS AWF Katowice – nowy etap Julii Gruchlik / Dziś Boże Ciało – jedno z najważniejszych świąt Kościoła / Wsparcie dla rodziny mł. asp. Mateusza Fidelusa. Trwa zbiórka organizowana przez Policyjną Solidarność / Czerwcówka pod Babią Górą. Zawoja zaprasza na targi, warsztaty i kino plenerowe / Suski szpital stawia na nowoczesność. Trwa cyfrowa transformacja placówki / Przed nami długi weekend. Policja apeluje o ostrożność i zapowiada wzmożone kontrole / Uwaga kierowcy! Droga Pewelka–Hucisko–Krale zostanie czasowo zamknięta / Oszustwo „na pracownika banku” w powiecie suskim. 61-latka straciła prawie 9 tysięcy złotych / Wygraj lot helikopterem nad Jeziorem Mucharskim. Gmina Mucharz ogłasza konkurs
Dodano dnia 09.05.2019, 09:09
Za 9 ton makulatury rozdano 1600 sadzonek
Już po raz szósty przeprowadzono akcję "drzewko za makulaturę".
Tradycją Nadleśnictwa Sucha i okolicznych mieszkańców stało się ekologiczne rozpoczęcie majówki.

-1 maja po raz kolejny czekaliśmy przy naszej siedzibie na chętnych do wymiany makulatury na sadzonki drzewek leśnych. Pierwsze zainteresowane osoby pojawiły się jeszcze przed czasem, mając nadzieję na mniejszy tłok i większy wybór sadzonek. W tym roku można było otrzymać od nas drzewka z zakrytym systemem korzeniowym takich gatunków, jak: olsza czarna, buk, modrzew, świerk czy jodła - informuje Nadleśnictwo Sucha.

W leśnym namiocie udzielano fachowych porad i rozdawano ulotki informujące m.in. o tym jak prawidłowo posadzić drzewko. Każdy mógł odbić na piasku pieczęć z tropami leśnych zwierząt, aby przekonać się, jak wygląda ich ślad.

Zarówno na najmłodszych, jak i starszych czekały drobne gadżety. Ci, którzy chcieli spróbować szczęścia w grze i sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, mogli zakręcić kołem fortuny i wygrać cenniejsze nagrody.

Sporym zainteresowaniem cieszył się kącik, gdzie można było własnoręcznie przybić na krążku drewna pieczęć Nadleśnictwa Sucha i uzyskać informacje o właściwościach drewna różnych gatunków.

- Tegoroczna akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy około 9 ton makulatury i rozdaliśmy 1600 sadzonek. Cieszymy się, że z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem - mówią leśnicy z Nadleśnictwa Sucha.



źródło: Nadleśnictwo Sucha
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.