Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jubileuszowy Koncert z okacji 15-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej z Suchej Beskidzkiej

Dźwięk trąbek, puzonów, bębnów i waltorni zabrzmi w niedzielne popołudnie 22 września w Sali Rycerskiej suskiego zamku. Swój jubileusz 15-lecia działalności świętować będzie Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej.

Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej powstała w 2004 roku i działa pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury - Zamek. Główne cele i kierunki działalności orkiestry to udział w życiu kulturalnym miasta i propagowanie kultury muzycznej w regionie oraz rozwijanie muzycznych zainteresowań mieszkańców miasta, którzy wstępując w szeregi orkiestry mają szansę realizacji swoich pasji występując podczas różnego rodzaju wydarzeń oraz konkursów. Granie w orkiestrze to nie tylko szlifowanie swojego warsztatu i udział w wydarzeniach kulturalnych. To także wspólne spędzanie czasu, nowe przyjaźnie i znajomości.

Orkiestra  Dęta swoimi występami uświetnia najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe w Suchej Beskidzkiej, uczestniczy w obchodach świąt państwowych, samorządowych i kościelnych. Muzyka orkiestry towarzyszy nam także od lat w czasie największych wydarzeń plenerowych, podczas Suskiej Majówki, Dni Ziemi Suskiej, Święta Niepodległości.

Tym razem to muzycy orkiestry zapraszają Państwa do udziału w koncercie jubileuszowym, który odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej suskiego zamku. W repertuarze orkiestry znajduje się szeroka gama gatunków muzycznych, dlatego podczas koncertu będzie można usłyszeć znane przeboje muzyki rozrywkowej i popularnej, muzyki klasycznej oraz marsze i utwory skomponowane specjalnie dla instrumentów dętych, które Miejska Orkiestra Dęta z sukcesami prezentuje na przeglądach i w konkursach orkiestr.

Wydarzenie odbywa się w ramach XXIII edycji Dni Muzyki na Zamku.
Wstęp wolny.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/jubileuszowy-koncert-z-okacji-15-lecia-dzialalnosci-miejskiej-orkiestry-detej-z-suchej-beskidzkiej/8yo