Dodano dnia 21.09.2019, 10:02
Jubileuszowy Koncert z okacji 15-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej z Suchej Beskidzkiej
Dźwięk trąbek, puzonów, bębnów i waltorni zabrzmi w niedzielne popołudnie 22 września w Sali Rycerskiej suskiego zamku. Swój jubileusz 15-lecia działalności świętować będzie Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej.

Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej powstała w 2004 roku i działa pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury - Zamek. Główne cele i kierunki działalności orkiestry to udział w życiu kulturalnym miasta i propagowanie kultury muzycznej w regionie oraz rozwijanie muzycznych zainteresowań mieszkańców miasta, którzy wstępując w szeregi orkiestry mają szansę realizacji swoich pasji występując podczas różnego rodzaju wydarzeń oraz konkursów. Granie w orkiestrze to nie tylko szlifowanie swojego warsztatu i udział w wydarzeniach kulturalnych. To także wspólne spędzanie czasu, nowe przyjaźnie i znajomości.

Orkiestra  Dęta swoimi występami uświetnia najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe w Suchej Beskidzkiej, uczestniczy w obchodach świąt państwowych, samorządowych i kościelnych. Muzyka orkiestry towarzyszy nam także od lat w czasie największych wydarzeń plenerowych, podczas Suskiej Majówki, Dni Ziemi Suskiej, Święta Niepodległości.

Tym razem to muzycy orkiestry zapraszają Państwa do udziału w koncercie jubileuszowym, który odbędzie się 22 września o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej suskiego zamku. W repertuarze orkiestry znajduje się szeroka gama gatunków muzycznych, dlatego podczas koncertu będzie można usłyszeć znane przeboje muzyki rozrywkowej i popularnej, muzyki klasycznej oraz marsze i utwory skomponowane specjalnie dla instrumentów dętych, które Miejska Orkiestra Dęta z sukcesami prezentuje na przeglądach i w konkursach orkiestr.

Wydarzenie odbywa się w ramach XXIII edycji Dni Muzyki na Zamku.
Wstęp wolny.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image