Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Jakub Pietrusa w kadrze. Powalczy o MŚ U20!

Jak poinformował na swoim profilu na facebook.com trener Rafał Kukla, zawodnik UKS Bieganie.pl Stryszawa został powołany do kadry Polski U20 sprinterów.
Jakub Pietrusa będzie walczył o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata U20. Już w tym miesiącu pojedzie na pierwsze zgrupowanie kadry do Zakopanego.

Przypomnijmy, że w tym roku Jakub Pietrusa wywalczył na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach polski juniorów młodszych w Toruniu w biegu na 200m brązowy medal.

- Na stadionie w lecie był w życiowej formie, ale kontuzja zabrała pewne medale na 100 i 200m - powiedział nam trener Rafał Kukla. - Zasłużył sobie na to powołanie. Jest pracowity ambitny, wie czego chce i ma poukładane w głowie, a to bardzo ważne. - chwali zawodnika Rafał Kukla.

Trenerowi i zawodnikowi gratulujemy. Jakubowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, aby udało się wywalczyć miejsce na Mistrzostwa Świata.

foto: Archiwum Rafał Kukla
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/sport/inne/jakub-pietrusa-w-kadrze-powalczy-o-ms-u20/8ow