Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Cordyceps sinensis - najcenniejszy grzyb w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Chińska medycyna nie bez powodu owiana jest legendą. Rozwijana przez tysiąclecia skrywa wiele sekretów. Jednym z nich jest cordyceps.

Cordyceps – tajemnica chińskiej medycyny

O prozdrowotnych właściwościach cordycepsu chińscy medycy wiedzą od wieków. Niegdyś ten grzyb rosnący dziko w Tybecie zarezerwowany był wyłącznie do leczenia cesarzy. Odkrycie jego cudownych właściwości trzeba przypisać przypadkowi – tybetańscy pasterze wypasający kozy zauważyli, że ich zwierzęta po zjedzeniu owego grzyba są wyraźnie silniejsze, a te, które były chore, cudownie zdrowiały.

Obecnie prowadzi się na szeroką skalę zakrojone badania mające szczegółowo określić wszystkie pozytywne dla organizmu właściwości cordycepsu.

Cordyceps – lek na całe zło?

Nie ma chyba drugiego tak wszechstronnego specyfiku jak cordyceps. Sportowcy sięgają po niego dla zwiększenia wydolności i sił fizycznych. Osoby o słabej psychice widzą w nim naturalny antydepresant, którym faktycznie jest. Alergicy przyjmują preparaty z wyciągiem z cordycepsu dla zminimalizowania reakcji alergicznych. Ponadto cordyceps reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi, poprawia krążenie, zwiększa libido, wzmacnia odporność organizmu przez stymulację produkcji leukocytów. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o jego działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym.

Cordyceps kontra nowotwory

Prowadzone są badania w kierunku stosowania cordycepsu jako specyfiku hamującego namnażanie komórek nowotworowych. Pierwsze wyniki są bardzo pozytywne i już dziś można powiedzieć, że preparaty tworzone na bazie cordycepsu będą przełomem w walce z nowotworami. Polisacharydy i glukany obecne w cordycepsie są w stanie zabić niektóre rodzaje komórek nowotworowych. Ponadto cordyceps łagodzi uboczne skutki przyjmowania chemioterapii i sprawia, że jest ona skuteczniejsza. Tym samym cordyceps sprawdza się jako skuteczne wsparcie w leczeniu nowotworów za pomocą chemioterapii.

Cordyceps – jak przyjmować

Preparaty na bazie cordycepsu można kupić bez recepty. Dostępne są między innymi w sklepach internetowych. Na uwagę zasługuje Fohow Oral Liquid, płynny preparat do stosowania doustnego. Zaleca się przyjmowanie 5 ml preparatu na dobę maksymalnie przez dwa miesiące. W razie potrzeby można powtórzyć kurację nie wcześniej niż po dwóch miesiącach.


Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/cordyceps-sinensis-najcenniejszy-grzyb-w-tradycyjnej-medycynie-chinskiej/8oi