Dodano dnia 07.11.2019, 10:32
Cordyceps sinensis - najcenniejszy grzyb w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej
Chińska medycyna nie bez powodu owiana jest legendą. Rozwijana przez tysiąclecia skrywa wiele sekretów. Jednym z nich jest cordyceps.

Cordyceps – tajemnica chińskiej medycyny

O prozdrowotnych właściwościach cordycepsu chińscy medycy wiedzą od wieków. Niegdyś ten grzyb rosnący dziko w Tybecie zarezerwowany był wyłącznie do leczenia cesarzy. Odkrycie jego cudownych właściwości trzeba przypisać przypadkowi – tybetańscy pasterze wypasający kozy zauważyli, że ich zwierzęta po zjedzeniu owego grzyba są wyraźnie silniejsze, a te, które były chore, cudownie zdrowiały.

Obecnie prowadzi się na szeroką skalę zakrojone badania mające szczegółowo określić wszystkie pozytywne dla organizmu właściwości cordycepsu.

Cordyceps – lek na całe zło?

Nie ma chyba drugiego tak wszechstronnego specyfiku jak cordyceps. Sportowcy sięgają po niego dla zwiększenia wydolności i sił fizycznych. Osoby o słabej psychice widzą w nim naturalny antydepresant, którym faktycznie jest. Alergicy przyjmują preparaty z wyciągiem z cordycepsu dla zminimalizowania reakcji alergicznych. Ponadto cordyceps reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi, poprawia krążenie, zwiększa libido, wzmacnia odporność organizmu przez stymulację produkcji leukocytów. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o jego działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym.

Cordyceps kontra nowotwory

Prowadzone są badania w kierunku stosowania cordycepsu jako specyfiku hamującego namnażanie komórek nowotworowych. Pierwsze wyniki są bardzo pozytywne i już dziś można powiedzieć, że preparaty tworzone na bazie cordycepsu będą przełomem w walce z nowotworami. Polisacharydy i glukany obecne w cordycepsie są w stanie zabić niektóre rodzaje komórek nowotworowych. Ponadto cordyceps łagodzi uboczne skutki przyjmowania chemioterapii i sprawia, że jest ona skuteczniejsza. Tym samym cordyceps sprawdza się jako skuteczne wsparcie w leczeniu nowotworów za pomocą chemioterapii.

Cordyceps – jak przyjmować

Preparaty na bazie cordycepsu można kupić bez recepty. Dostępne są między innymi w sklepach internetowych. Na uwagę zasługuje Fohow Oral Liquid, płynny preparat do stosowania doustnego. Zaleca się przyjmowanie 5 ml preparatu na dobę maksymalnie przez dwa miesiące. W razie potrzeby można powtórzyć kurację nie wcześniej niż po dwóch miesiącach.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image