Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Zawoja: Prelekcje mundurowych w czasie ferii

Policjanci wraz ze Strażakami odwiedzili dzieci w czasie zimowego wypoczynku w Zawoi. Dzieci nie tylko zobaczyły wykorzystywany sprzęt mundurowych, ale też miały okazje przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

O doskonałej współpracy policjantów na terenie powiatu suskiego ze strażą pożarną każdy dobrze wie. Współprace tą można zobaczyć w czasie różnych wspólnych interwencji, ale też w chwili kiedy mundurowi mogą przekazać słuchaczom w różnym wieku informacje na temat bezpieczeństwa.
Policjanci wraz ze strażakami skorzystali z zaproszenia Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole z Warszawy i złożyli im wizytę w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie  Zawoi.
Najpierw asp. szt. Wojciech Copija przypomniał młodym wczasowiczom o bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku, po czym mł. bryg. Marcin Leśniakiewicz wraz z mł. asp. Michałem Szwedem z PSP Suchej Beskidzkiej przypomnieli podstawowe zasady pierwszej pomocy w tym sposób ułożenia osoby w pozycji bezpiecznej oraz wykonania prawidłowo resuscytacji. Wizytę zakończono prezentacją samochodów Policji i Straży Pożarnej.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zawoja/zawoja-prelekcje-mundurowych-w-czasie-ferii/put