Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Dzień Bezpiecznego Internetu w Lachowicach

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony 11 lutego 2020 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, przeprowadzili spotkania z uczniami Szkół Podstawowych w Lachowicach.

Blisko 151 młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach profilaktycznych dotyczących bezpiecznych zachowań w sieci. Wszystko po to, aby mieli oni świadomość zagrożeń czyhających na nich w wirtualnym świecie.
W czasie prelekcji policjanci, którzy na co dzień mają kontakt zarówno z ofiarami, jak i sprawcami cyberprzestępczości, swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z młodymi ludźmi. Mundurowi w łatwy i przystępny sposób omawiali kwestie dotyczące praw autorskich oraz oszustw i wyłudzeń popełnianych w internecie. Dużo miejsca poświęcali również na przedstawienie zjawiska cyberprzemocy, omawiając wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska.
W czasie spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się również, że robienie zdjęć komórkami, rejestrowanie filmów i późniejsze udostępnianie ich w internecie bez zgody osoby nagrywanej również stanowi naruszenie prawa. Po spotkaniu uczniowie zaciekawieni tematami w czasie przerwy podchodzili i zadawali dodatkowe pytania. Wszyscy uczniowie, którzy aktywnie włączali się w dyskusje na przedstawiany temat, otrzymali upominki związane z „Zagrożeniami w Sieci”.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne spotkania policjantów z uczniami szkół w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/dzien-bezpiecznego-internetu-w-lachowicach/pud