Dodano dnia 14.02.2020, 09:38
Dzień Bezpiecznego Internetu w Lachowicach
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony 11 lutego 2020 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, przeprowadzili spotkania z uczniami Szkół Podstawowych w Lachowicach.

Blisko 151 młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach profilaktycznych dotyczących bezpiecznych zachowań w sieci. Wszystko po to, aby mieli oni świadomość zagrożeń czyhających na nich w wirtualnym świecie.
W czasie prelekcji policjanci, którzy na co dzień mają kontakt zarówno z ofiarami, jak i sprawcami cyberprzestępczości, swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z młodymi ludźmi. Mundurowi w łatwy i przystępny sposób omawiali kwestie dotyczące praw autorskich oraz oszustw i wyłudzeń popełnianych w internecie. Dużo miejsca poświęcali również na przedstawienie zjawiska cyberprzemocy, omawiając wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska.
W czasie spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się również, że robienie zdjęć komórkami, rejestrowanie filmów i późniejsze udostępnianie ich w internecie bez zgody osoby nagrywanej również stanowi naruszenie prawa. Po spotkaniu uczniowie zaciekawieni tematami w czasie przerwy podchodzili i zadawali dodatkowe pytania. Wszyscy uczniowie, którzy aktywnie włączali się w dyskusje na przedstawiany temat, otrzymali upominki związane z „Zagrożeniami w Sieci”.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne spotkania policjantów z uczniami szkół w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image