Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

GKS Świt Osielec z nadziejami przygotowuje się do rundy wiosennej

GKS Świt Osielec w rozgrywkach wadowickiej C-klasy po rundzie jesiennej plasuje się na szóstym miejscu. Podopieczni Marcina Kopacza do pozycji wicelidera tracą jednak zaledwie cztery punkty.
Nic więc dziwnego, że nastroje w drużynie są dobre. Zespół z dużymi nadziejami przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Piłkarze trenują głównie w halach w Osielcu i w Tokarni oraz na orliku. Nacisk kładziony jest na elementy wydolnościowe, siłowe i wytrzymałościowe. Urozmaiceniem są profesjonalne ćwiczenia tabaty, zajęcia na trampolinach oraz terenowe marszobiegi.Treningi rozpoczęły się pod koniec stycznia. Od tego czasu GKS Świt Osielec rozegrał dwa mecze kontrolne. W inauguracyjnym zmierzył się z LKS Spartakiem Skawce.Kolejny test został zorganizowany w nietypowych warunkach. Ze względu na wymiary boiska drużyny rywalizowały w 9-osobowych składach.Do końca okresu przygotowawczego GKS Świt Osielec planuje rozegrać jeszcze sześć spotkań. Najbliższym rywalem będzie Unia Naprawa. Do sparingowych derbów Gminy Jordanów dojdzie w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00. Drużyny staną do walki na boisku w Myślenicach.

„Okres przygotowawczy rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Wystartowaliśmy z wysokiego pułapu. Stało się tak również dlatego, że piłkarze mieli sporo czasu na odpoczynek. Obecnie frekwencja jest zadowalająca. Na mecze jeździmy w 20 osób. Sprawdzamy nadal trzech piłkarzy, a dodatkowo do zespołu wprowadzamy także juniorów. To powinno zaprocentować w lidze.” - skomentował trener Świtu, Marcin Kopacz.źródło: UG Jordanów
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/gks-swit-osielec-z-nadziejami-przygotowuje-sie-do-rundy-wiosennej/pue