Dodano dnia 14.02.2020, 10:56
GKS Świt Osielec z nadziejami przygotowuje się do rundy wiosennej
GKS Świt Osielec w rozgrywkach wadowickiej C-klasy po rundzie jesiennej plasuje się na szóstym miejscu. Podopieczni Marcina Kopacza do pozycji wicelidera tracą jednak zaledwie cztery punkty.
Nic więc dziwnego, że nastroje w drużynie są dobre. Zespół z dużymi nadziejami przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Piłkarze trenują głównie w halach w Osielcu i w Tokarni oraz na orliku. Nacisk kładziony jest na elementy wydolnościowe, siłowe i wytrzymałościowe. Urozmaiceniem są profesjonalne ćwiczenia tabaty, zajęcia na trampolinach oraz terenowe marszobiegi.Treningi rozpoczęły się pod koniec stycznia. Od tego czasu GKS Świt Osielec rozegrał dwa mecze kontrolne. W inauguracyjnym zmierzył się z LKS Spartakiem Skawce.Kolejny test został zorganizowany w nietypowych warunkach. Ze względu na wymiary boiska drużyny rywalizowały w 9-osobowych składach.Do końca okresu przygotowawczego GKS Świt Osielec planuje rozegrać jeszcze sześć spotkań. Najbliższym rywalem będzie Unia Naprawa. Do sparingowych derbów Gminy Jordanów dojdzie w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00. Drużyny staną do walki na boisku w Myślenicach.

„Okres przygotowawczy rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Wystartowaliśmy z wysokiego pułapu. Stało się tak również dlatego, że piłkarze mieli sporo czasu na odpoczynek. Obecnie frekwencja jest zadowalająca. Na mecze jeździmy w 20 osób. Sprawdzamy nadal trzech piłkarzy, a dodatkowo do zespołu wprowadzamy także juniorów. To powinno zaprocentować w lidze.” - skomentował trener Świtu, Marcin Kopacz.źródło: UG Jordanów
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image