Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

W ciągu dwóch dni ujawniono 43 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości

Piękna pogoda nie służy bezpiecznemu poruszaniu się na drodze. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni na drogach powiatu suskiego ujawniono 43 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzista w terenie zabudowanym w Toporzysku przekroczył prędkość o 49 km/h.
Dzięki wzmożonym policyjnym kontrolom w następnym dniu kierujący poruszali się bezpieczniej. Tych, którzy przekroczyli prędkość było tylko 7. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej w trakcie wczorajszego dnia dodatkowo zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nieprawidłowo zachowywali się w stosunku do pieszych. W trakcie tych działań stwierdzili 12 naruszeń przepisów w ruchu drogowym.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, polegającą na zwiększeniu uwagi, dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/w-ciagu-dwoch-dni-ujawniono-43-przypadki-przekroczenia-dopuszczalnej-predkosci/phg