Dodano dnia 22.05.2020, 20:09
W ciągu dwóch dni ujawniono 43 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości
Piękna pogoda nie służy bezpiecznemu poruszaniu się na drodze. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni na drogach powiatu suskiego ujawniono 43 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzista w terenie zabudowanym w Toporzysku przekroczył prędkość o 49 km/h.
Dzięki wzmożonym policyjnym kontrolom w następnym dniu kierujący poruszali się bezpieczniej. Tych, którzy przekroczyli prędkość było tylko 7. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej w trakcie wczorajszego dnia dodatkowo zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nieprawidłowo zachowywali się w stosunku do pieszych. W trakcie tych działań stwierdzili 12 naruszeń przepisów w ruchu drogowym.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, polegającą na zwiększeniu uwagi, dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image