Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka z promesą na dofinansowanie nowego wozu strażackiego

26 czerwiec 2020 to ważna data w historii OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka. W tym dniu jednostka odebrała oficjalnie w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie promesę potwierdzającą przyznanie dofinansowania na zakup wozu strażackiego.
Narażają swoje zdrowie i życie, by ratować poszkodowanych i ich dobytek. W województwie małopolskim służbę pełni ponad 70 000 druhów, którzy funkcjonują w 1360 jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Aby mogli jeszcze sprawniej działać, trafią do nich nowoczesne samochody bojowe.

Na potrzeby małopolskich druhów zakupione zostaną 52 wozy strażackie o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych. Jeden z nich trafi do OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka.

350 000 zł na zakup samochodu dla druhów z Suchej Beskidzkiej przeznaczy Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, 210 000zł pochodzić będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 100 000zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz kolejne 100 000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dofinansowanie otrzymały w tym roku również OSP Łętownia i OSP Juszczyn.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/osp-sucha-beskidzka-bladzonka-z-promesa-na-dofinansowanie-nowego-wozu-strazackiego/pb6