Dodano dnia 28.06.2020, 10:22
OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka z promesą na dofinansowanie nowego wozu strażackiego
26 czerwiec 2020 to ważna data w historii OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka. W tym dniu jednostka odebrała oficjalnie w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie promesę potwierdzającą przyznanie dofinansowania na zakup wozu strażackiego.
Narażają swoje zdrowie i życie, by ratować poszkodowanych i ich dobytek. W województwie małopolskim służbę pełni ponad 70 000 druhów, którzy funkcjonują w 1360 jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Aby mogli jeszcze sprawniej działać, trafią do nich nowoczesne samochody bojowe.

Na potrzeby małopolskich druhów zakupione zostaną 52 wozy strażackie o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych. Jeden z nich trafi do OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka.

350 000 zł na zakup samochodu dla druhów z Suchej Beskidzkiej przeznaczy Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, 210 000zł pochodzić będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 100 000zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz kolejne 100 000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dofinansowanie otrzymały w tym roku również OSP Łętownia i OSP Juszczyn.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image