Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Uroczysty apel z okazji Święta Policji

17.07.2020 r. o godzinie 13:00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, odbyły się obchody tegorocznego Święta Policji. W trakcie uroczystego apelu wręczono podziękowania i awanse na wyższy stopień policyjny.

Tegoroczne Święto Policji z uwagi na panującą pandemię COVID-19 odbyło się na placu Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Ilość funkcjonariuszy Policji ograniczono wyłącznie do osób awansowanych i wyróżnionych z zachowaniem reżimu sanitarnego. W czasie obchodzonej w tym roku 101 rocznicy powstania Policji Państwowej obchodzono również 95 lat powołania policji kobiecej. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru, a następnie złożeniem meldunku inspektorowi Dariuszowi Drobnemu  Komendantowi Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej przez dowódcę uroczystości komisarza Grzegorza Sikorę. Komendant, zwracając się do policjantów i policjantek, pogratulował im awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie, a szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Pomimo nowych obowiązków, które realizowali, wywiązywali się z nich w sposób wzorowy. Przekazał również podziękowania pracownikom Policji za ich zaangażowanie w pracę. 

 
Następnie odczytane zostały decyzje i postanowienia o nadaniu odznaczeń oraz rozkazy personalne.

 

Na stopień podinspektora Policji został mianowany nadkom. Marcin Kaczmarek  - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

 

Oprócz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 33 funkcjonariuszy:

 

na stopień nadkomisarza Policji - 1 funkcjonariusz 

na stopień komisarza Policji - 1 funkcjonariusz 

na stopień starszego aspiranta Policji - 3 funkcjonariuszy 

na stopień aspiranta Policji - 5 funkcjonariuszy 

na stopień młodszego aspiranta Policji - 5 funkcjonariuszy 

na stopień sierżanta sztabowego Policji - 6 funkcjonariuszy 

na stopień starszego  sierżanta Policji - 3 funkcjonariusz 

na stopień sierżanta Policji - 3 funkcjonariuszy 

na stopień starszego posterunkowego Policji - 6 funkcjonariuszy. 

 

Na zakończenie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Suchej Beskidzkiej o zakończeniu tegorocznych obchodów Święta Policji.

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/powiat/sucha-beskidzka-uroczysty-apel-z-okazji-swieta-policji/p14