Dodano dnia 21.07.2020, 15:48
Sucha Beskidzka: Uroczysty apel z okazji Święta Policji
17.07.2020 r. o godzinie 13:00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, odbyły się obchody tegorocznego Święta Policji. W trakcie uroczystego apelu wręczono podziękowania i awanse na wyższy stopień policyjny.

Tegoroczne Święto Policji z uwagi na panującą pandemię COVID-19 odbyło się na placu Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Ilość funkcjonariuszy Policji ograniczono wyłącznie do osób awansowanych i wyróżnionych z zachowaniem reżimu sanitarnego. W czasie obchodzonej w tym roku 101 rocznicy powstania Policji Państwowej obchodzono również 95 lat powołania policji kobiecej. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru, a następnie złożeniem meldunku inspektorowi Dariuszowi Drobnemu  Komendantowi Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej przez dowódcę uroczystości komisarza Grzegorza Sikorę. Komendant, zwracając się do policjantów i policjantek, pogratulował im awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie, a szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Pomimo nowych obowiązków, które realizowali, wywiązywali się z nich w sposób wzorowy. Przekazał również podziękowania pracownikom Policji za ich zaangażowanie w pracę. 

 
Następnie odczytane zostały decyzje i postanowienia o nadaniu odznaczeń oraz rozkazy personalne.

 

Na stopień podinspektora Policji został mianowany nadkom. Marcin Kaczmarek  - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

 

Oprócz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 33 funkcjonariuszy:

 

na stopień nadkomisarza Policji - 1 funkcjonariusz 

na stopień komisarza Policji - 1 funkcjonariusz 

na stopień starszego aspiranta Policji - 3 funkcjonariuszy 

na stopień aspiranta Policji - 5 funkcjonariuszy 

na stopień młodszego aspiranta Policji - 5 funkcjonariuszy 

na stopień sierżanta sztabowego Policji - 6 funkcjonariuszy 

na stopień starszego  sierżanta Policji - 3 funkcjonariusz 

na stopień sierżanta Policji - 3 funkcjonariuszy 

na stopień starszego posterunkowego Policji - 6 funkcjonariuszy. 

 

Na zakończenie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Suchej Beskidzkiej o zakończeniu tegorocznych obchodów Święta Policji.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image