Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Sucha Beskidzka: Więzienie za jazdę pod wpływem alkoholu

Niestosowanie się do wyroku sądu i kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości przez 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego zostało ukarane. Zgodnie z wyrokiem sądu nieodpowiedzialny kierowca trafi na 3-letnią odsiadkę.  

Kiedy w marcu br. w Zembrzycach policjanci zatrzymali kierowcę BMW, był on już dwukrotnie prawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości pojazdów mechanicznych. W czasie tej marcowej kontroli policjanci ustalili, że podobnie jak w poprzednich przypadkach  mężczyzna  znajdował  się w stanie nietrzeźwości.


Miesiąc później w kwietniu w Suchej Beskidzkiej, ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu oraz pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetnych oznakowanego radiowozu, nadal kontynuował jazdę.


W drugiej połowie maja br. policjanci ponownie zatrzymali tego samego nieodpowiedzialnego kierowcę, tym razem w Makowie Podhalańskim. Wynik jego badania na stan trzeźwości wykazał jeszcze więcej, bo niecałe 3 promile alkoholu.


We wrześniu Sąd Rejonowy w Suche Beskidzkiej podsumował zachowanie kierowcy i orzekł wobec niego karę 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne w kwocie 20 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/sucha-beskidzka-wiezienie-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu/pee