Dodano dnia 12.10.2020, 18:45
Sucha Beskidzka: Więzienie za jazdę pod wpływem alkoholu
Niestosowanie się do wyroku sądu i kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości przez 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego zostało ukarane. Zgodnie z wyrokiem sądu nieodpowiedzialny kierowca trafi na 3-letnią odsiadkę.  

Kiedy w marcu br. w Zembrzycach policjanci zatrzymali kierowcę BMW, był on już dwukrotnie prawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości pojazdów mechanicznych. W czasie tej marcowej kontroli policjanci ustalili, że podobnie jak w poprzednich przypadkach  mężczyzna  znajdował  się w stanie nietrzeźwości.


Miesiąc później w kwietniu w Suchej Beskidzkiej, ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu oraz pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetnych oznakowanego radiowozu, nadal kontynuował jazdę.


W drugiej połowie maja br. policjanci ponownie zatrzymali tego samego nieodpowiedzialnego kierowcę, tym razem w Makowie Podhalańskim. Wynik jego badania na stan trzeźwości wykazał jeszcze więcej, bo niecałe 3 promile alkoholu.


We wrześniu Sąd Rejonowy w Suche Beskidzkiej podsumował zachowanie kierowcy i orzekł wobec niego karę 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne w kwocie 20 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image