Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Poszukiwane zawody - województwo małopolskie

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody w Małopolsce? Kogo szukają aktualnie pracodawcy? Z tego tekstu dowiecie się, jak wygląda obecna sytuacja na rynku pracy w Małopolsce!

Rynek pracy w małopolsce - aktualna sytuacja

Zgodnie z prognozami ekspertów miejsc pracy w województwie małopolskim zaczyna stopniowo przybywać, warto jednak wiedzieć, kogo aktualnie pracodawcy poszukują najczęściej i regularnie śledzić nowe oferty pracy w tych branżach.

Pomimo znacznego spadku liczby ogłoszeń, do jakiego doszło z powodu pandemii na początku roku, sytuacja na rynku pracy w Małopolsce zaczyna się znowu poprawiać. “Liczba ofert pracy wpływających do powiatowych urzędów pracy w Małopolsce znacznie spadła. Ograniczenie działalności przedsiębiorstw z wielu branż związane z zamrożeniem gospodarki widocznie zmniejszyło popyt na pracowników. Liczba ofert pracy zgłaszanych do urzędów w kwietniu wyniosła 3 608, tj. aż o 1 978 mniej w stosunku do poprzedniego miesiąca i ponad dwukrotnie mniej niż w lutym tego roku” - przyznawał jeszcze w trakcie najgorszego momentu na rynku pracy Jarosław Litwa, rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Pod koniec maja 2020 roku ofert pracy w małopolskich Urzędach Pracy było już 3383, z dalszą tendencją wzrostową.

Poszukiwane zawody w województwie małopolskim: w tych branżach znajdziesz pracę

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody w Małopolsce? Niezmiennie sporo dobrych ofert pracy znajdziemy w tym regionie w branży związanej z bezpośrednią obsługą klienta. Aż 37% wszystkich najnowszych ofert pracy jest kierowanych do osób z doświadczeniem w obsłudze klienta lub handlu.

Zniesienie części obostrzeń spowodowało ponowne otwarcie restauracji, kin czy muzeów, jak i galerii handlowych. W tych miejscach warto więc szukać pracy! Zanim jednak podejmiecie współpracę, koniecznie sprawdźcie, korzystając z kalkulatora pensji, jakie wynagrodzenie powinno przysługiwać Wam na danym stanowisku. Aktualne stawki, jak i wymagania co do samej pracy bardzo się zmieniły ze względu na pandemię. Nie zaszkodzi więc uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie.

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w województwie małopolskim?

Rozpoczęcie sezonowych prac związanych m.in. z branżą budowlaną również pozytywnie wpłynęło na liczbę oferowanych miejsc pracy w małopolsce. Choć jak zapowiadali eksperci, tegoroczny rynek pracy nie oparł się pewnemu wysyceniu, etatów wciąż nie zabraknie. Masowe powroty na Ukrainę podchodzących z tego kraju robotników sprawiły również, że wiele wakatów pojawiło się w branży budowlanej.

Dalszy rozwój inwestycji zarówno prywatnych, jak i publicznych sprawiają, że na fachowców z tej branży pojawiło się niemałe zapotrzebowanie. Podobnie jak na ekspertów ds. marketingu, a także specjalistów IT - ilość kierowanych do nich ofert pracy w ostatnim czasie wzrósł średnio o 18% w stosunku do miesięcy poprzednich. Jeśli więc szukaliście idealnego momentu na rozpoczęcie swojej przygody z którąś z powyższych branż, Wasz czas nadszedł!

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/poszukiwane-zawody-wojewodztwo-malopolskie/pip