Dodano dnia 14.10.2020, 13:13
Poszukiwane zawody - województwo małopolskie
Jakie są najbardziej poszukiwane zawody w Małopolsce? Kogo szukają aktualnie pracodawcy? Z tego tekstu dowiecie się, jak wygląda obecna sytuacja na rynku pracy w Małopolsce!

Rynek pracy w małopolsce - aktualna sytuacja

Zgodnie z prognozami ekspertów miejsc pracy w województwie małopolskim zaczyna stopniowo przybywać, warto jednak wiedzieć, kogo aktualnie pracodawcy poszukują najczęściej i regularnie śledzić nowe oferty pracy w tych branżach.

Pomimo znacznego spadku liczby ogłoszeń, do jakiego doszło z powodu pandemii na początku roku, sytuacja na rynku pracy w Małopolsce zaczyna się znowu poprawiać. “Liczba ofert pracy wpływających do powiatowych urzędów pracy w Małopolsce znacznie spadła. Ograniczenie działalności przedsiębiorstw z wielu branż związane z zamrożeniem gospodarki widocznie zmniejszyło popyt na pracowników. Liczba ofert pracy zgłaszanych do urzędów w kwietniu wyniosła 3 608, tj. aż o 1 978 mniej w stosunku do poprzedniego miesiąca i ponad dwukrotnie mniej niż w lutym tego roku” - przyznawał jeszcze w trakcie najgorszego momentu na rynku pracy Jarosław Litwa, rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Pod koniec maja 2020 roku ofert pracy w małopolskich Urzędach Pracy było już 3383, z dalszą tendencją wzrostową.

Poszukiwane zawody w województwie małopolskim: w tych branżach znajdziesz pracę

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody w Małopolsce? Niezmiennie sporo dobrych ofert pracy znajdziemy w tym regionie w branży związanej z bezpośrednią obsługą klienta. Aż 37% wszystkich najnowszych ofert pracy jest kierowanych do osób z doświadczeniem w obsłudze klienta lub handlu.

Zniesienie części obostrzeń spowodowało ponowne otwarcie restauracji, kin czy muzeów, jak i galerii handlowych. W tych miejscach warto więc szukać pracy! Zanim jednak podejmiecie współpracę, koniecznie sprawdźcie, korzystając z kalkulatora pensji, jakie wynagrodzenie powinno przysługiwać Wam na danym stanowisku. Aktualne stawki, jak i wymagania co do samej pracy bardzo się zmieniły ze względu na pandemię. Nie zaszkodzi więc uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie.

Jakie są najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w województwie małopolskim?

Rozpoczęcie sezonowych prac związanych m.in. z branżą budowlaną również pozytywnie wpłynęło na liczbę oferowanych miejsc pracy w małopolsce. Choć jak zapowiadali eksperci, tegoroczny rynek pracy nie oparł się pewnemu wysyceniu, etatów wciąż nie zabraknie. Masowe powroty na Ukrainę podchodzących z tego kraju robotników sprawiły również, że wiele wakatów pojawiło się w branży budowlanej.

Dalszy rozwój inwestycji zarówno prywatnych, jak i publicznych sprawiają, że na fachowców z tej branży pojawiło się niemałe zapotrzebowanie. Podobnie jak na ekspertów ds. marketingu, a także specjalistów IT - ilość kierowanych do nich ofert pracy w ostatnim czasie wzrósł średnio o 18% w stosunku do miesięcy poprzednich. Jeśli więc szukaliście idealnego momentu na rozpoczęcie swojej przygody z którąś z powyższych branż, Wasz czas nadszedł!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image