Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierujących kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z drogi. Nie tylko został zmuszony do zatrzymania swojego samochodu, ale też uniemożliwiono mu dalszą jazdę do czasu przyjazdu patrolu Policji.
Wczoraj 15.10 br. po godzinie 13:00 dyżurny Komisariatu Policji w Jordanowie został poinformowany przez mieszkańca powiatu kieleckiego, o jadącym w miejscowości Naprawa, na drodze nr 7 kierowcy samochodem marki Seat. Kierowca ten, nie tylko nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu, przez co stwarzał zagrożenie dla jadących z naprzeciwka pojazdów, ale też zatrzymywał się, po czym zwiększał prędkość.
Poinformowani o sytuacji policjanci, natychmiast udali się na miejsce. Jeden z kierujących korzystając z okazji skutecznie zablokował dalszą jazdę Seata, natomiast inny wyciągnął jego kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali podejrzanie zachowującego się kierowcę. Okazał się nim być 52-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca pomimo stanu, w jakim się znajdował, zmierzał do Nowego Targu.
Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierowców i odpowiedniej reakcji, z drogi został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierujący.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. 
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/nietrzezwy-kierowca-wyeliminowany-z-ruchu/pi9