Dodano dnia 16.10.2020, 16:26
Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu
Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierujących kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z drogi. Nie tylko został zmuszony do zatrzymania swojego samochodu, ale też uniemożliwiono mu dalszą jazdę do czasu przyjazdu patrolu Policji.
Wczoraj 15.10 br. po godzinie 13:00 dyżurny Komisariatu Policji w Jordanowie został poinformowany przez mieszkańca powiatu kieleckiego, o jadącym w miejscowości Naprawa, na drodze nr 7 kierowcy samochodem marki Seat. Kierowca ten, nie tylko nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu, przez co stwarzał zagrożenie dla jadących z naprzeciwka pojazdów, ale też zatrzymywał się, po czym zwiększał prędkość.
Poinformowani o sytuacji policjanci, natychmiast udali się na miejsce. Jeden z kierujących korzystając z okazji skutecznie zablokował dalszą jazdę Seata, natomiast inny wyciągnął jego kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali podejrzanie zachowującego się kierowcę. Okazał się nim być 52-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca pomimo stanu, w jakim się znajdował, zmierzał do Nowego Targu.
Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierowców i odpowiedniej reakcji, z drogi został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierujący.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image