Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Trwają zapisy na półkolonię z Robokulką

Dziś (4 stycznia) w Szkole Podstawowej w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła się dwutygodniowa zimowa półkolonia przygotowana przez tę placówkę. Trwają natomiast zapisy na tygodniową odpłatną półkolonię, którą w tym samym budynku, ale od 11 do 15 stycznia, zorganizuje firma Robokulka.
W tym roku z powodu pandemii koronawirusa ferie w całym kraju odbywają się w jednym terminie, a na dodatek wskutek wprowadzonych odgórnie obostrzeń nieczynne są obiekty sportowe i rekreacyjne. Organizatorzy półkolonii muszą natomiast działać w ścisłym reżimie sanitarnym, a w przygotowanych przez nich zajęciach może brać udział maksymalnie 12 osób z klas I-IV szkół podstawowych.

Zajęcia organizowane przez Robokulkę odbywać się będą codziennie w godzinach 9.00 – 15.00. Tematyka przewodnim tegorocznej półkolonii jest podróżowanie po świecie. Dzieci  poznają kuchnię, zwyczaje i języki odległych nam krajów. W programie są zajęcia ruchowe, zajęcia plastyczno-techniczne, gry i zagadki, a główną atrakcją będzie codzienne budowanie i programowanie robotów Lego dostosowane do wieku dzieci (WeDo, Mindstorms).  

Cena półkolonii wynosi 470 zł. Wliczono w nią wyżywienie (obiad z deserem), ubezpieczenie, opiekę doświadczonych instruktorów, materiały do zajęć.

Szczegółowe informacje na temat półkolonii oraz zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń) na stronie www.robokulka.pl.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/trwaja-zapisy-na-polkolonie-z-robokulka/vpo