Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Złodzieje katalizatorów samochodowych grasowali na suskim osiedlu

Dwóch młodych mieszkańców Śląska zostało zatrzymanych „na gorącym uczynku” kradzieży katalizatorów samochodowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 28 marca br. policjanci patrolujący Suchą Beskidzką otrzymali informacje od osób, które wcześniej przejeżdżały ulicą Walerego Goetla, że dwóch młodych mężczyzn na ich widok zaczęło uciekać w kierunku osiedla Na Stawach. Przybyły na miejsce patrol zauważył samochód marki Skoda, który znajdował się na podnośniku. W znajdującym się obok otwartym samochodzie marki Alfa Romeo znajdował się brzeszczot oraz wycięty katalizator z jakiegoś samochodu.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu. Był to 17-letni oraz 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Młodszy z nich w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narzędzie, którym chcieli wyciąć katalizator ze skody. 
Obaj zostali doprowadzeni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili śledczy wycięty i zabezpieczony przez policjantów katalizator pochodził z samochodu marki Renault, znajdującego się obok skody. Wobec mężczyzn zostały sporządzone zarzuty kradzieży mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Śledczy ustalają czy podejrzani mogą być zamieszani w więcej podobnych przestępstw na terenie powiatu suskiego jak również na terenie sąsiednich powiatów.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/zlodzieje-katalizatorow-samochodowych-grasowali-na-suskim-osiedlu/v5t