Dodano dnia 01.04.2021, 16:58
Złodzieje katalizatorów samochodowych grasowali na suskim osiedlu

Dwóch młodych mieszkańców Śląska zostało zatrzymanych „na gorącym uczynku” kradzieży katalizatorów samochodowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 28 marca br. policjanci patrolujący Suchą Beskidzką otrzymali informacje od osób, które wcześniej przejeżdżały ulicą Walerego Goetla, że dwóch młodych mężczyzn na ich widok zaczęło uciekać w kierunku osiedla Na Stawach. Przybyły na miejsce patrol zauważył samochód marki Skoda, który znajdował się na podnośniku. W znajdującym się obok otwartym samochodzie marki Alfa Romeo znajdował się brzeszczot oraz wycięty katalizator z jakiegoś samochodu.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu. Był to 17-letni oraz 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Młodszy z nich w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narzędzie, którym chcieli wyciąć katalizator ze skody. 
Obaj zostali doprowadzeni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili śledczy wycięty i zabezpieczony przez policjantów katalizator pochodził z samochodu marki Renault, znajdującego się obok skody. Wobec mężczyzn zostały sporządzone zarzuty kradzieży mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Śledczy ustalają czy podejrzani mogą być zamieszani w więcej podobnych przestępstw na terenie powiatu suskiego jak również na terenie sąsiednich powiatów.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image