Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Nowo przyjęta policjantka zasili szeregi suskich funkcjonariuszy

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się ślubowanie nowo przyjętej policjantki. Jest jedną z 79 policjantów, którzy zostali przyjęci do garnizonu małopolskiego.

Podczas drugiego naboru w tym roku w szeregi małopolskiej Policji zostało przyjętych 79 osób. We wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej jak i też w innych jednostkach na terenie garnizonu małopolskiego odbyło się ich ślubowanie. Nowo przyjęta policjantka, jest drugą kobietą w tym roku, która  przeszła rekrutację i założyła policyjny mundur i  będzie pełnić służbę w suskiej jednostce.

Rotę ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)” odczytał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej podinsp. Marcin Kaczmarek w obecności Naczelnika Prewencji kom. Pawła Siwca. Podinsp. Marcin Kaczmarek pogratulował funkcjonariuszce wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji życząc tym samym powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań.

Policjantka ta, zanim będzie służyć na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej musi, tak samo jak jej poprzedniczka, odbyć kurs podstawowy w jednej ze szkół Policji, gdzie będzie zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa oraz taktyk policyjnych.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/nowo-przyjeta-policjantka-zasili-szeregi-suskich-funkcjonariuszy/vk6