Dodano dnia 28.04.2021, 19:27
Nowo przyjęta policjantka zasili szeregi suskich funkcjonariuszy

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się ślubowanie nowo przyjętej policjantki. Jest jedną z 79 policjantów, którzy zostali przyjęci do garnizonu małopolskiego.

Podczas drugiego naboru w tym roku w szeregi małopolskiej Policji zostało przyjętych 79 osób. We wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej jak i też w innych jednostkach na terenie garnizonu małopolskiego odbyło się ich ślubowanie. Nowo przyjęta policjantka, jest drugą kobietą w tym roku, która  przeszła rekrutację i założyła policyjny mundur i  będzie pełnić służbę w suskiej jednostce.

Rotę ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)” odczytał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej podinsp. Marcin Kaczmarek w obecności Naczelnika Prewencji kom. Pawła Siwca. Podinsp. Marcin Kaczmarek pogratulował funkcjonariuszce wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji życząc tym samym powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań.

Policjantka ta, zanim będzie służyć na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej musi, tak samo jak jej poprzedniczka, odbyć kurs podstawowy w jednej ze szkół Policji, gdzie będzie zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa oraz taktyk policyjnych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image