Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Liderzy gangu narkotykowego w areszcie

W połowie października informowaliśmy o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków. W kolejnym etapie tej rozwojowej sprawy, małopolscy policjanci zatrzymali 45-latkę, która zaopatrywała gang oraz dwóch, 27-letnich szefów gangu.
12 i 13 października 2021r. podczas szeroko zakrojonej akcji, w której udział wzięło 126 policjantów  (w tym policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z krakowskiej komendy wojewódzkiej  i komendy miejskiej wraz z policjantami z pionu kryminalnego oraz kontrterrorystami), na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymano na terenie powiatu suskiego i sądeckiego 13 osób, pod zarzutami posiadania, wytwarzania i handlu narkotykami, w tym 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak bowiem ustalono, w trakcie funkcjonowania grupy, jej członkowie wprowadzili na rynek ponad 5 kilogramów narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy, tabletek ecstazy i mefedronu. 18 października podawaliśmy komunikat o tej realizacji  i pisaliśmy, m.in., że sprawa https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/rozbito-zorganizowana-grupe-przestepcza-dzialajaca-w-okolicach-suchej-beskidzkiej/jr0 ma charakter rozwojowy.

I tak faktycznie było. Małopolscy policjanci kontynuowali działania zatrzymując kolejne osoby i przeszukując wytypowane lokalizacje.  W sumie, w tej sprawie przedstawiono zarzuty 21 osobom a 10  z nich  zostało tymczasowo aresztowanych.  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także mienie przestępców o łącznej wartości około 700 tys. zł.
 
W tym  etapie sprawy, wśród zatrzymanych członków tej zorganizowanej grupy przestępczej było dwóch liderów. Jeden z nich zdecydował zgłosić się dobrowolnie 18 października do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali tego 27-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który następnie został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. 20 października br. Sąd Rejonowy Kraków Śródmieście zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a za popełnione przestępstwa może grozić mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

25 października w ręce małopolskich kryminalnych wpadł drugi z liderów tej przestępczej organizacji, również 27-latek z powiatu suskiego. Usłyszał podobne zarzuty i decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został tymczasowo aresztowany  na 3 miesiące.

Jako ostatnia, 8 listopada br., w ręce małopolskich kryminalnych wpadła przedsiębiorcza 45-latka z powiatu krakowskiego, która osobiście dostarczała narkotyki członkom grupy na terenie powiatu suskiego.  Doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Krakowie usłyszała  zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a następnie, podobnie jak koledzy, trafiła do aresztu śledczego. Za handel narkotykami grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/liderzy-gangu-narkotykowego-w-areszcie/j8u