Dodano dnia 15.11.2021, 14:10
Liderzy gangu narkotykowego w areszcie
W połowie października informowaliśmy o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem znacznej ilości narkotyków. W kolejnym etapie tej rozwojowej sprawy, małopolscy policjanci zatrzymali 45-latkę, która zaopatrywała gang oraz dwóch, 27-letnich szefów gangu.
12 i 13 października 2021r. podczas szeroko zakrojonej akcji, w której udział wzięło 126 policjantów  (w tym policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z krakowskiej komendy wojewódzkiej  i komendy miejskiej wraz z policjantami z pionu kryminalnego oraz kontrterrorystami), na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymano na terenie powiatu suskiego i sądeckiego 13 osób, pod zarzutami posiadania, wytwarzania i handlu narkotykami, w tym 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak bowiem ustalono, w trakcie funkcjonowania grupy, jej członkowie wprowadzili na rynek ponad 5 kilogramów narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy, tabletek ecstazy i mefedronu. 18 października podawaliśmy komunikat o tej realizacji  i pisaliśmy, m.in., że sprawa https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/rozbito-zorganizowana-grupe-przestepcza-dzialajaca-w-okolicach-suchej-beskidzkiej/jr0 ma charakter rozwojowy.

I tak faktycznie było. Małopolscy policjanci kontynuowali działania zatrzymując kolejne osoby i przeszukując wytypowane lokalizacje.  W sumie, w tej sprawie przedstawiono zarzuty 21 osobom a 10  z nich  zostało tymczasowo aresztowanych.  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także mienie przestępców o łącznej wartości około 700 tys. zł.
 
W tym  etapie sprawy, wśród zatrzymanych członków tej zorganizowanej grupy przestępczej było dwóch liderów. Jeden z nich zdecydował zgłosić się dobrowolnie 18 października do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali tego 27-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który następnie został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. 20 października br. Sąd Rejonowy Kraków Śródmieście zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a za popełnione przestępstwa może grozić mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

25 października w ręce małopolskich kryminalnych wpadł drugi z liderów tej przestępczej organizacji, również 27-latek z powiatu suskiego. Usłyszał podobne zarzuty i decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został tymczasowo aresztowany  na 3 miesiące.

Jako ostatnia, 8 listopada br., w ręce małopolskich kryminalnych wpadła przedsiębiorcza 45-latka z powiatu krakowskiego, która osobiście dostarczała narkotyki członkom grupy na terenie powiatu suskiego.  Doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Krakowie usłyszała  zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a następnie, podobnie jak koledzy, trafiła do aresztu śledczego. Za handel narkotykami grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image