Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

W Zawoi ktoś zaczepiał 15-latki stojące na przystanku autobusowym

Policja wyjaśnia okoliczności piątkowego zdarzenia w Zawoi. Młody mężczyzna zaproponował nastolatkom stojącym na przystanku podwózkę.
- Wczoraj około godziny 16 w Zawoi Mosorne, mężczyzna około 35-40 lat. Ubrany na czarno, bladej karnacji zaczepiał dwie 15-latki. Dziewczyny czekały na przystanku na przyjazd autobusu, wtedy mężczyzna ten podjechał i zaczął zadawać dziwne pytania, ponadto dzwonił do kogoś mówiąc „że są na przystanku same”. Podawał się  za policjanta. Gdy wyszedł z samochodu i szedł w ich stronę dziewczyny zaczęły uciekać, wtem zaczął pościg samochodem. Uciekł gdy dziewczyny krzykiem zatrzymały obcych ludzi. Sprawa została zgłoszona na policję, może ktokolwiek coś widział?  Kamerki w aucie tez mile widziane. Poruszał się czerwonym peugeotem na blachach KSU - czytamy na jednym z portali społecznościowych.

Suska policja częściowo potwierdza przebieg wczorajszego zdarzenia w Zawoi. 

- Według naszych ustaleń, w piątek po południu do dwóch stojących na przystanku nastolatek podjechał samochód osobowy, którego kierowca zaproponował dziewczynom podwózkę. Nastolatki odmówiły skorzystania z propozycji i oddaliły się z przystanku. Nie otrzymaliśmy informacji, by mężczyzna miał gonić za nastolatkami. Apelujemy o zachowanie ostrożności i zgłaszanie takich podejrzanych przypadków na Policję. Można osobiście zgłosić się na komendę lub powiadomić nas telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 112 - mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp. szt. Wojciech Copija.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/magazyn-112/w-zawoi-ktos-zaczepial-15-latki-stojace-na-przystanku-autobusowym/j7u