Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Wizyta dzieci i młodzieży w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

5 maja br. dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. Wychowankowie dzięki wizycie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w czasie codziennej służby.
Funkcjonariusze Policji podczas różnych działań profilaktycznych często prowadzą spotkania z dziećmi oraz młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedziły mundurowych w ich jednostce, gdzie zapoznawały się ze specyfiką pracy Policji. Jednym z elementów wycieczki była prelekcja na temat bezpieczeństwa w tym cyberzagrożeń, z jakimi się można spotkać korzystając z internetu.   

Na zakończenie  każdy uczestnik spotkania, pod opieką jednego z dzielnicowych, mógł wczuć się w rolę policjanta, zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu i włączyć sygnały dźwiękowe. Wizyta gości zakończyła się wykonaniem przez nich odcisków własnych palców na specjalnych kartkach, na których były podane numery alarmowe.
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/sucha-beskidzka/wizyta-dzieci-i-mlodziezy-w-komendzie-powiatowej-policji-w-suchej-beskidzkiej/jg2