Dodano dnia 05.05.2022, 18:54
Wizyta dzieci i młodzieży w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej
5 maja br. dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. Wychowankowie dzięki wizycie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w czasie codziennej służby.
Funkcjonariusze Policji podczas różnych działań profilaktycznych często prowadzą spotkania z dziećmi oraz młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedziły mundurowych w ich jednostce, gdzie zapoznawały się ze specyfiką pracy Policji. Jednym z elementów wycieczki była prelekcja na temat bezpieczeństwa w tym cyberzagrożeń, z jakimi się można spotkać korzystając z internetu.   

Na zakończenie  każdy uczestnik spotkania, pod opieką jednego z dzielnicowych, mógł wczuć się w rolę policjanta, zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu i włączyć sygnały dźwiękowe. Wizyta gości zakończyła się wykonaniem przez nich odcisków własnych palców na specjalnych kartkach, na których były podane numery alarmowe.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image