Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

GOPR: Turystki z Warszawy utknęły na babiogórskim szlaku

W taką pogodę jak dzisiejsza, wydawać mogłoby się, że nikomu nie trzeba przypominać o tym, jak niebezpieczne jest teraz wychodzenie na Babią Górę. Niestety, okazuje się, że ratownicy GOPR nie mieli spokojnej niedzieli. 8 turystek z Warszawy utknęło na szlaku prowadzącym na Babią Górę.

Ratownicy babiogórskiej sekcji GOPR zostali wezwani do 8 turystek z Warszawy, które w tych bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, ulewny deszcz momentami zamieniający się w deszcz ze śniegiem i ograniczona widoczność) postanowiły mimo wszystko zdobyć babiogórskie szlaki, straciły orientację i poprosiły o pomoc. Jedna z nich była skrajnie wyczerpana i nie umiała iść dalej o własnych siłach.

14 ratowników GOPR odnalazło kobiety i sprowadziło do schroniska. Jedna z nich najbardziej wyczerpana musiała być zwieziona. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Czytaj również:
Niedziela z ulewnym deszczem i silnym wiatrem

Powiat suski: Silny wiatr daje się we znaki
Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/zawoja/gopr-turystki-z-warszawy-utknely-na-babiogorskim-szlaku/3o3