Dodano dnia 29.10.2017, 15:24
GOPR: Turystki z Warszawy utknęły na babiogórskim szlaku

W taką pogodę jak dzisiejsza, wydawać mogłoby się, że nikomu nie trzeba przypominać o tym, jak niebezpieczne jest teraz wychodzenie na Babią Górę. Niestety, okazuje się, że ratownicy GOPR nie mieli spokojnej niedzieli. 8 turystek z Warszawy utknęło na szlaku prowadzącym na Babią Górę.

Ratownicy babiogórskiej sekcji GOPR zostali wezwani do 8 turystek z Warszawy, które w tych bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, ulewny deszcz momentami zamieniający się w deszcz ze śniegiem i ograniczona widoczność) postanowiły mimo wszystko zdobyć babiogórskie szlaki, straciły orientację i poprosiły o pomoc. Jedna z nich była skrajnie wyczerpana i nie umiała iść dalej o własnych siłach.

14 ratowników GOPR odnalazło kobiety i sprowadziło do schroniska. Jedna z nich najbardziej wyczerpana musiała być zwieziona. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Czytaj również:
Niedziela z ulewnym deszczem i silnym wiatrem

Powiat suski: Silny wiatr daje się we znaki
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image