Dodano dnia 29.10.2017, 12:44
Niedziela z ulewnym deszczem i silnym wiatrem

Meteorolodzy ostrzegają, że niedziela upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru. Taka aura spowoduje wezbranie lokalnych wód, miejscami powyżej stanów ostrzegawczych. Tuż pod Babią Górą zaczął sypać śnieg z deszczem.

Na całą niedzielę meteorolodzy przewidują intensywne opady deszczu. Miejscami spaść może powyżej 40 mm. Jednak najbardziej dokuczliwy i groźny będzie silny wiatr. Jego prędkość przewidywana jest w rejonach podgórskich nawet do 110 km/h, a wysoko w górach do aż 140 km/h!

Niestety zima nieubłaganie puka już do naszych drzwi. Dzisiaj rano w Zawoi Górnej zaczął już sypać nawet śnieg. Do tej pory jego opady występowały w wyższych partiach Babiej Góry.
Polska znajduje się pod wpływem dynamicznego układu niżowego Grzegorz (nazywanego również Grisza), którego centrum przemieszcza się znad Oceanu Arktycznego nad Zatokę Fińską. Prosto z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.


foto. Archiwum 2016 r.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image