Dodano dnia 02.06.2016, 13:08
Dariusz Drobny nowym komendantem suskiej policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wprowadzenie i powitanie podinspektora Dariusza Drobnego, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. dr Tomasz Miłkowski, powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

W ceremonii udział wzięli insp. Robert Strzelecki - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz podinsp. Roman Ogonek – Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Krakowie, a także kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej i podległych komisariatów oraz pracownicy cywilni.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, wręczając rozkaz o powierzeniu obowiązków, gratulował nowemu komendantowi suskiej Policji, a także życzył mu powodzenia i dalszych sukcesów zawodowych.

Podinspektor Dariusz Drobny, w swoim przemówieniu podziękował komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie za obdarzenie go zaufaniem i powierzenie tak zaszczytnej funkcji. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystać w służbie na rzecz mieszkańców powiatu suskiego.

 

Podinspektor  Dariusz Drobny p. o. Komendanta Powiatowego Policji  w  Suchej Beskidzkiej

Podinsp. Dariusz Drobny ma 44 lata. Urodził się w Zawoi. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a także ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku w Oddziale Prewencji KWP w Bielsku-Białej. Od lipca 1997r. już związany z suską komendą, gdzie służył w Wydziale Prewencji, a potem w Wydziale Kryminalnym. Od 2002 roku pełnił służbę na stanowisku specjalisty Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, a od 16.02.2005r. został powołany na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie, którym to komisariatem kierował do dnia dzisiejszego.

Podinsp. Dariusz Drobny był wielokrotnie odznaczany za zasługi dla Policji. W 2001 roku został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, natomiast w 2011 roku Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”. A w roku 2014 uhonorowany został - Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

foto: KPP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image