Powiat
Powiat
0
23 stycznia 2022 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie ogłoszono wyniki i uroczyście podsumowano kolejną edycję konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.
Powiat
0
Czy na Jeziorze Mucharskim zostanie wprowadzona strefa ciszy? Z takim wnioskiem zwróciło się do władz powiatu Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Nad zasadnością takiego rozwiązania dyskutowano 20 strycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach.
Powiat
0

Nowy rekord liczby zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 876 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce w tym 140 w powiecie suskim.

Powiat
0
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom odwiedzających BgPN od dziś, tj. 22 stycznia 2022 r. umożliwiono zakup biletów wstępu na obszar Babiogórskiego Parku Narodowego bezpośrednio od pracowników Mobilnego Punktu Sprzedaży, którzy znajdują się na szlakach.
Powiat
0
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane o ilości zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w powiecie suskim odnotowano 66 zakażeń. To trzykrotnie więcej niż wczoraj.
Powiat
0
W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o 30 tys. nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, to wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia. Na tle dzisiejszych ogólnopolskich danych, powiat suski jest białą wyspą. Sytuacja epidemiologiczna w sąsiednich powiatach wygląda znacznie gorzej.
Powiat
0
Rak szyjki macicy jest jednym z nowotworów ginekologicznych, które w Europie diagnozuje się najczęściej. Na szczęście jest to też nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć. Z tego względu krakowska firma Ostomed realizuje program profilaktyczny „Szoruj na badania!”, przewidujący bezpłatne badania cytologiczne.
Powiat
4
Do małopolskich gmin szerokim strumieniem popłynęły środki z rządowego konkursu „Rosnąca Odporność”. Jego głównym założeniem i celem była mobilizacja mieszkańców do szczepień. Do jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski trafiła kwota 33 250 000 zł. Środki są już na kontach gmin.
Powiat
0
2021 rok był kolejnym, w którym zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby wypadków w górach. Rtownicy interweniowali łącznie 642 razy, udzielając pomocy 697 poszkodowanym (działania ratunkowe w poprzednich latach: 2020 - 524, 2019 - 479).
Powiat
0
W 2022 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną do ich realizacji stanowi ustawa o statystyce publicznej oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.