Powiat
Powiat
2

Mateusz Grabis z grupy Voster ATS Team wygrał 20. edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka. 23-latek pokonał na finiszu współtowarzyszy z ucieczki: Eduarda Voroganova (Minsk Cycling Club) oraz Martina Boubala (CK Pribram Fany Gastro).

Powiat
0

12.08.2018r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie, odbyły się Mistrzostwa MDP w Sporcie Pożarniczym. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie przy współudziale Gminy Stryszawa i Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Powiat
51

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 15.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, z dniem 1 lipca weszły w życie przepisy, których istotną częścią jest obniżenie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego samorządowców zatrudnionych na podstawie wyboru albo powołania. W praktyce oznacza to, że na mocy tego rozporządzenia włodarze gmin, miast, powiatów i województw powinni mieć ustalone niższe uposażenia.

Powiat
0

Wysoka temperatura i znikome opady deszczu pozwalają nam się poczuć w powiecie suskim prawie jak w tropikalnych krajach, bez wyjeżdżania w daleką podróż. Niestety ma to też swoje konsekwencje, które meteorolodzy przewidują już na najbliższy weekend. Nad nasz region nadciągają gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr i bardzo intensywne opady deszczu.

Powiat
26
Wicestarosta Zbigniew Hutniczak odebrał 31 lipca 2018 z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wysokości 2 540 000 zł. Kwota ta stanowić będzie do 80% kosztów poniesionych przez powiat na planowane remonty drogi Zawoja – Podpolice – Sucha Góra w Zawoi i Skawicy oraz drogi Skawica – Warty – Juszczyn w Skawicy i Juszczynie.
Powiat
4
Powiat suski wstrzymał oddech. Punktualnie o 17:00 zawyły syreny strażackie, kierowcy użyli klaksonów i wielu mieszkańców zatrzymało się by oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.
Powiat
12

W gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się 27 lipca 2018 roku specjalna uroczystość zorganizowana przez Sejmową Komisję Ochrony Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, podczas której szczególnie wyróżniony został Powiat Suski.

Powiat
0

Meteorolodzy z IMGW wydali oficjalne ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach, w tym dla Małopolski. Równocześnie pojawiło się niebezpieczeństwo związane z gwałtownymi i intensywnymi burzami, którym towarzyszyć może nawet grad.

Powiat
0

27 lipca 2018 r. o godz. 13.00 w pięknej scenerii Sali Rycerskiej Zamku Suskiego odbyła się uroczystość Święta Policji. W tym roku obchodzimy 99-tą rocznicę powstania Polskiej Policji, nad którą patronat honorowy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Jest to również szczególny rok, bo rok 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Powiat
0

W nocy z piątku na sobotę miało miejsce najdłuższe zaćmienie księżyca w tym stuleciu. Wytrwali i niezrażeni warunkami atmosferycznymi fani Babiej Góry postanowili to niecodzienne zjawisko obserwować z perspektywy Królowej Beskidów.