Powiat
Powiat
0
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
Powiat
0
W Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach  14-16 lutego 2019 r. w ramach 47. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, największej i najbardziej prestiżowej tego typu imprezie krajowej, najważniejszą nagrodę - Grand Prix „Złotego Turonia” zdobyła grupa kolędnicza „Zbyrcok” z Juszczyna.
Powiat
0
W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
Powiat
0

W sobotę 16 lutego 2019 młodsi zawodnicy „Jasienia” wzięli udział w IX Zawodach Pływackich o Puchar Solnego Miasta. Z tej okazji do Wieliczki przyjechało 500 zawodników z Polski południowej i nie tylko.

Powiat
5

W czwartek po raz pierwszy z Makowa Podhalańskiego wyruszył „Walentynkowy Bieg Miłości”. Organizatorami akcji na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka w Suchej Beskidzkiej był Dom Kultury w Makowie Podhalańskim i Stowarzyszenie Mocni Pomocni.

Powiat
0

W najbliższy wekeend w Makowie Podhalańskim odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego.

Powiat
1

MBP Dom Kultury i Stowarzyszenie Mocni Pomocni pod patronatem Burmistrza Makowa Podhalańskiego, zapraszają do udziału w rekreacyjnym biegu charytatywnym "Walentynkowy Bieg Miłości" na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka w Suchej Beskidzkiej.

Powiat
0
Od 18 do 22 lutego 2019r. potrwa „Niebieski Tydzień” w powiecie suskim.
Powiat
2

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie poinformował, że wznowiony został nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze. Dodatkowo w Gminie Sucha Beskidzka można składać wnioski do programu termo-modernizacyjnego „Stop Smog”.

Powiat
0

W związku z odbywającym się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Spotkaniem ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie na granicy wewnętrznej zostaje tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Od 10 do 16 lutego 2019 r. granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach.