Powiat
Powiat
3
Podajemy szczegółowy terminarz kwalifikacji wojskowej dla poszczególnych Gmin powiatu suskiego.
Powiat
0
23 stycznia 2020 r.  w  Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorami, cieszącego się popularnością wśród młodych twórców konkursu było: Starostwo Powiatowe oraz Liceum.
Powiat
0
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinansowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet – bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku.
Powiat
0
19 stycznia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, miał miejsce uroczysty finał kolejnej edycji powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.
Powiat
1
W ramach współpracy Policji z innymi instytucjami w działaniach „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzane są kontrole miejsc wypoczynku, w których wypoczywają dzieci.
Powiat
0
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się uroczystość, w czasie której wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker wręczyli podziękowania strażakom ochotnikom za akcję ratunkową w czasie tragicznej burzy na Giewoncie. Pamiątkowe podziękowanie otrzymało w sumie 76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w 3 powiatach województwa małopolskiego (tatrzańskim, nowotarskim i suskim).
Powiat
0

W okresie od dnia 1 stycznia 2019 do dnia 31 grudnia 2019 r. na terenie powiatu suskiego powstało ogółem 1353 zdarzeń. Odnotowano 261 pożarów, (wzrost o 22,5% do roku 2018), 1050 miejscowych zagrożeń (wzrost o 34,1% do roku 2018) i 42 wyjazdy do alarmów fałszywych. Te i inne dane możemy wyczytać z informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej za 2019 rok.

Powiat
2
Aspirant Krzysztof Błachut w plebiscycie Gazety Krakowskiej został nominowany do konkursu Osobowość Roku 2019 w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna.
Powiat
0
Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej w okresie ferii zimowych rozpoczęty został 6 etap kampanii pn. " Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".
Powiat
0
14 grup występujących w 3 kategoriach wiekowych zaprezentowało się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marcówce podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy” organizowanego w tym roku przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach przy współpracy Starostwa Powiatowego.