Powiat
Powiat
0
We wtorek 4. października w Stryszawie odbyła się jedenasta edycja Mitingu Lekkoatletycznego im. Zdzisława Najdera. Zawody z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych odbyły się po raz pierwszy w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie.
Powiat
0
Trwa dramat rodziny! Zosia miała zaledwie kilkanaście dni, kiedy zadzwonił telefon ze szpitala… Padły wtedy słowa, które wywróciły wszystko do góry nogami! SMA – rdzeniowy zanik mięśni! Badania potwierdziły brutalną diagnozę! Nadzieją dla Zosi jest terapia genowa. Niestety najdroższy lek świata kosztuję fortunę.
Powiat
0
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka przedstawił plan polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Bór" w roku łowieckim 2022/2023.
Powiat
0
Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na  zielonym  szlaku turystycznym prowadzącym ze Świnnej Poręby w kierunku  Leskowca  w leśnictwie Mucharz. Prace prowadzone są w oddziale numer 125.
Powiat
2
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka przedstawia plan polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Jarząbek", które odbędą się między innymi na terenie Miasta Sucha Beskidzka w roku łowieckim 2022/2023.
Powiat
0

W dniach 29-30 września, w całej Polsce odbywała się akcja #sadziMY. W pierwszym dniu akcji, stoisko zlokalizowane na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Suchej Beskidzkiej odwiedziło setki osób, głównie młodzieży i dzieci ze szkół. Rozdano w tym dniu ponad 2600 sadzonek drzew iglastych, głównie jodły pospolitej.

Powiat
0
Sobota i niedziela w Zawoi przepełniona będzie muzyką folklorystyczną i folkową, tańcem, pokazami oraz animacjami związanymi z kulturą ludową Górali Babiogórskich. Gwiazdami folkowych wieczorów będą BRATHANKI oraz DIKANDA. Jak co roku na terenie festiwalu odbywać się będą Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego. Nie zabraknie także widowiska REDYKU i podziału owiec.
Powiat
5
Ostatnie miesiące upływają pod znakiem licznych prac prowadzonych na powiatowych drogach. Jest to możliwe w głównej mierze dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ten cel przez samorząd powiatowy.
Powiat
0
29 września 2022r. o godzinie 16:00 w miejscowości Kuków przeprowadzone zostały ćwiczenia jednostek OSP wytypowanych do utworzenia plutonu zaopatrzenia wodnego. Głównym celem tworzonego plutonu jest sprawna organizacja zaopatrzenia wodnego wykorzystująca metody przetłaczania lub przepompowywania wody na duże odległości.