Powiat
Powiat
1
To dobra informacja dla maturzystów uczących się w szkołach prowadzonych przez powiat suski. W obecnej sytuacji nie ma zagrożenia związanego z przeprowadzeniem egzaminu maturalnego.
Powiat
0
W ramach akcji KOCHAM BABIĄ GÓRĘ - NIE ŚMIECĘ,  Babiogórski Park Narodowy zaplanował na najbliższy weekend majowy akcję edukacyjną, podczas której pracownicy Parku będą informowali turystów m.in. dlaczego na szlakach nie ma koszy na śmieci; o problemie zaśmiecania Babiej  Góry i pozostawianiu na niej fekaliów, a także jak należy zachować się na szlakach górskich oraz jak dbać o czystość w parkach narodowych i na terenach podlegających ochronie.
Powiat
0
26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju będą rozdawane sadzonki.
Powiat
1

Już 11 maja pociąg retro na trasie z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca pozwoli przenieść się do kolejowej rzeczywistości z XX wieku.

Powiat
0

Uczniowie Zespołu Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej po raz kolejny wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej. W dniu 13 marca 2019 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie odbył się finał tej olimpiady. Szkołę reprezentował w nim już po raz trzeci Michał Mglej, mieszkaniec Kojszówki – uczeń klasy czwartej technikum ekonomicznego.

Powiat
0
Ruszyła rejestracja drużyn do Turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.
Powiat
1

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Suchej Beskidzkiej zaprasza rolników na szkolenie, które odbędzie się w Biurze Powiatowym 25.04.2019r. (czwartek) o godz 12.30 (ul. Mickiewicza 19 w Suchej Beskidzkiej)

Powiat
20

W poniedziałek strażacy z OSP Maków Podhalański Dolny odwiedzili Pałac Prezydencki, gdzie przyjęła ich Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyła też działająca przy OSP reprezentacja Strażackiego Koła Gospodyń - pierwsza w Polsce tego typu organizacja, a także delegacja z naszego powiatu w osobach Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Okrzesika, którym towarzyszył radny wojewódzki Filip Kaczyński.

 

Powiat
7

W Niedzielę Palmową w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu odbył się Koncert Pieśni Wielkopostnych STABAT MATER. W tym kulturalnym wydarzeniu organizowanym od szeregu lat w jordanowskiej gminie w niedzielę rozpoczynającą Wielki Tydzień wzięły w tym roku udział: Schola Parafialna z Osielca, chór VOX CORDIS z Bystrej Podhalańskiej prowadzony przez Monikę Smętek oraz chór VOX ALTISONO z Osielca dyrygowany przez Ksenię Miśkiewicz.

Powiat
3
To już mały jubileusz, bo po raz piętnasty spotkały się panie z podbabiogórskich kół gospodyń na Powiatowym Konkursie Potraw i Palm Wielkanocnych w Bieńkówce. W tym roku, na stołach w tamtejszym Domu Wiejskim, tradycyjne świąteczne dania i inne smakołyki prezentowało 10 grup konkursowych, z których każda przygotowała też wielkanocną palmę.