Powiat
Powiat
0
W powiecie suskim przybędzie 1200 szt. nowych drzew owocowych i krzewów, które przekazano do posadzenia uczestnikom kampanii informacyjno – edukacyjnej „Drzewo dla klimatu” w Stryszawie 21 kwietnia na Festiwalu Ekologicznym „Eko 2023” oraz 23 kwietnia na rynku w Jordanowie.
Powiat
0
5 maja w Jachówce odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Jana Sałapatka ps. „Orzeł”.
Powiat
0
Uczniowie klas VII i VIII odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej. W trakcie wizyty mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, poznać pracę funkcjonariuszy, zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany w czasie codziennej służby oraz zobaczyć pokaz posłuszeństwa psa policyjnego.
Powiat
0
21 kwietnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie nagrodzono osoby, które wzięły udział w konkurskie na plakat w ramach Festiwalu Ekologicznego.
Powiat
0
Rozpoczęto podpisywanie umów z Mieszkańcami na dofinansowanie unieszkodliwiania i transportu wyrobów zawierających azbest. Zadanie realizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej w porozumieniu z Gminami Powiatu Suskiego.
Powiat
1
21.04.2023 r. Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadził etap regionalny VIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – AUSTRIA, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Powiat
0
20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie, odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju "BRD" tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, którzy wcześniej rywalizowali w turniejach na etapie gminnym. Turniej składał się części teoretycznej oraz praktycznej. Nie zabrakło również zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.
Powiat
0
W piątek, 21 kwietnia w siedzibie starostwa powiatowego odbyło się oficjalne podpisanie umowy pomiędzy Województwem Małopolskim, a Powiatem Suskim dotyczącej przekazania pomocy finansowej w kwocie 180 tys. zł. na kontynuację prowadzenia kształcenia praktycznego na kierunku technik jeździectwa w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.
Powiat
0
Ruszył cykl spotkań konsultacyjnych poświęconych wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa.
Powiat
0
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego świadczy bezpłatne doradztwo z zakresu wypełniania wniosków dotyczących płatności: bezpośrednich, rolnośrodowiskowych, ekologicznych wraz z ekoschematami.