Powiat
Powiat
0
Najważniejszym punktem XLI sesji Rady Powiatu Suskiego VI kadencji, która odbyła się w czwartek, 30 czerwca 2022 roku, było głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Suskiego za 2021 rok. Sesja rozpoczęła się uroczystą częścią, podczas której zasłużonym honorowym krwiodawcom z powiatu suskiego wręczone zostały odznaczenia i podziękowania (szczegóły w osobnym artykule)
Powiat
3
PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Wykonanie robót na obiektach inżynieryjnych na linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka” realizowanego w ramach projektu pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka”
Powiat
0
Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski, który w tym roku rozegrany zostanie w ramach Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Na tegoroczne zawody z bazą w Makowie Podhalańskim złoży się dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 56 kilometrów, które rozegrane będą podczas dwóch dni, 22 i 23 lipca 2022 roku. Organizatorzy przygotowali łącznie 120 miejsc na listach zgłoszeń!
Powiat
0
W sobotę i w niedzielę w Zembrzycach oraz w Skawicy miały miejsce bardzo ważne dla lokalnych społeczności wydarzenia. Stulecia powstania świętowały: klub LKS Garbarz Zembrzyce oraz Orkiestra Dęta Rytm, a dwudziestopięciolecie klub LKS Huragan Skawica.
Powiat
0
Program Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacji dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, które umożliwiają poznanie Polski, jej tradycji, historii oraz zabytków kultury. W ramach przedsięwzięcia dwie szkoły prowadzone przez powiat suski otrzymały w roku 2022 środki finansowe przeznaczone na zorganizowanie dwu- i trzydniowych wycieczek szkolnych.
Powiat
0
26 czerwca 2022r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zorganizowała VIII Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze.
Powiat
0
25 czerwca wracają pociągi na modernizowaną trasę Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane. Połączenia koleją m. in. z Gdyni, Warszawy i Krakowa będą zapewnione pod Tatry. Podróże ułatwią wygodne perony na 21 stacjach i przystankach. W Zakopanem dla obsługi pasażerów przygotowana będzie tymczasowa stacja na Spyrkówce w rejonie ul. Chyców Potok. Inwestycja PLK dofinasowana jest z funduszy unijnych w ramach POIiŚ.
Powiat
0
Starosta Suski informuje, że w dniu 23.06.2022 roku Zarząd Powiatu Suskiego podjął decyzję o rozwiązaniu z dniem 31.07.2022 roku umowy nr 1/DPS/2022 o powierzenie zadania publicznego pod tytułem „Prowadzenie domu pomocy społecznej dla 50 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie na terenie Powiatu Suskiego w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2024 roku” zawartej w dniu 10 stycznia 2022 roku pomiędzy Powiatem Suskim a Zgromadzeniem Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Sióstr Prezentek. Dom ten będzie nadal prowadzony jako filia powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Łętowni.
Powiat
0
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, strażacy, żołnierze, goprowcy, Straż Ochrony Kolei, Straż Graniczna, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwo Sucha zapraszają na akcję informacyjną na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji skierowaną do dzieci oraz do dorosłych.
Powiat
4
W dniu wczorajszym, w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich abp Marek Jędraszewski wręczył dekrety kierujące kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do nowych zadań i miejsc posługi duszpasterskiej.