Powiat
Powiat
0
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z  16 października 2018 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i jej przemieszczania w stanie rozładowanym w okresie od  19 października 2018 r. do  25 października 2018 r. na terenie miasta Krakowa obowiązywał będzie zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni.
Powiat
0
W plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, REGIObohaterem województwa małopolskiego został podpułkownik Ludwik Iwaszko. To właśnie ta postać zdaniem uczestników plebiscytu zasłużyła na szczególne wyróżnienie. Będzie nim nazwanie pociągu Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.
Powiat
0
Nadleśnictwo Sucha aktywnie włączyło się w akcję sadzenia drzew organizowaną przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie.
Powiat
3
Sejmik Województwa Małopolskiego na swoim posiedzeniu w dniu 15.10.2018 r. podjął uchwałę w sprawie dokonania darowizny na rzecz Powiatu Suskiego budynku byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, będącego własnością województwa, a obecnie stanowiącego część kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.
Powiat
36
15 października 2018 r. starosta suski Józef Bałos i wicestarosta Zbigniew Hutniczak wręczyli dyrektorom i nauczycielom szkół i placówek oświatowych powiatu nagrody starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Powiat
0
13 października 2018r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej rozegrano V Zawody w Ratownictwie Technicznym i Medycznym strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu suskiego.
Powiat
7
Walka o władzę w gminach i miastach powiatu suskiego ruszyła na całego. Aż w pięciu gminach mamy tylko po jednym kandydacie na wójta. Nie oznacza to jednak ich wygranej.
Powiat
0

Policja szuka właściciela kluczy.

Powiat
0

Od czwartku od godziny 11.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na Zakopiance. Od strony Krakowa, na Zbójeckiej Górze ruch pojazdów przełożony zostanie na lewą jezdnie nowej S7 i kierowcy pojadą tą drogą do Chabówki, włączając się przed wiaduktem w istniejącą dwujezdniową DK47. Jadący od strony Zakopanego pojadą istniejącą DK47 do Rabki Zdroju i w miejscu starego skrzyżowania z DK7 skręcą na nowe rondo węzła Zabornia, którym pojadą na nową S7.

Powiat
1

Od dziś dzwoniąc do Komisariatu Policji w Jordanowie połączenie zostanie przekierowane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie.  W kolejnych dniach połączenie numeru 997 z 112 nastąpi w  KPP Sucha Beskidzka i KP Maków Podhalański.