Powiat
Powiat
3

W minioną niedzielę w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Wydarzenie to odbiło się głośnym echem w ogólnopolskich mediach ze względu na wypowiedziane słowa przez polityka, w odpowiedzi na pytanie jednego z uczestników spotkania.

Powiat
1

W poniedziałek rano w Naprawie, jeden z robotników pracujących przy budowie zakopianki, został ciężko ranny. Na mężczyznę spadła łyżka koparki.

Powiat
6

17 kwietnia Naczelnik Wydziału Środowiska suskiego starostwa Paweł Dyrcz, odebrał od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odznakę „Za zasługi na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej”.

Powiat
0

Z roku na rok wzrasta problem rozjeżdżania lasów przez motory i quady. To nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale chodzi również o bezpieczeństwo odwiedzających las.

Powiat
0

Od 23 kwietnia br. uczniowie III klas oddziałów gimnazjalnych będą mogli składać wnioski  o przyjęcie do klasy I szkoły ponadgimnazjalnej.

Powiat
0

13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce - Zdroju odbył się etap wojewódzki IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Powiat
0

W dniach 5 i 6 kwietnia  młodzież Zespołu Szkół  im. W. Goetla uczestniczyła wraz z opiekunami  w uroczystym podsumowaniu projektu  „Das MINT Labor”. Wydarzenie to  organizował  krakowski Instytut im. J.W. Goethego w Krakowie.

Powiat
0

Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej jest pierwszym etapem Triady Powiatu Suskiego (kolejne to: IV Półmaraton Fantoma - Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa - Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa - termin 1 września 2018; IV Charytatywny Bieg Niepodległości - w Zembrzycach - termin 10 listopada).

Powiat
0

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego to główne cele Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, którego jubileuszowy, bo XX-ty finał powiatowy zakończył się wczoraj 17 kwietnia 2018r.

Powiat
3

Drodzy Gimnazjaliści! Przed Wami trudny czas egzaminów gimnazjalnych. Aby zneutralizować skutki stresu, zapraszamy Was gorąco do Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim na Dni Otwarte Szkoły już w najbliższy piątek, 20 kwietnia 2018 roku w godzinach 12.00 – 16.00.