Wydarzenia
Sucha Beskidzka
5

Wszelkie działania i inicjatywy podejmowane przez samorząd Suchej Beskidzkiej mają na celu dobro mieszkańców i ciągłe podnoszenie poziomu życia, poprzez realizację polityki zrównoważonego rozwoju. Działania te są dostrzegane i doceniane między innymi przez ogólnopolskie gremia. Gmina od lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach i plebiscytach. Potwierdza to również tegoroczne wyróżnienie w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, przyznane miastu podczas konferencji zorganizowanej 15 października w gmachu Sejmu RP. W kategorii gmin miejskich Sucha Beskidzka została sklasyfikowana na 7. miejscu co po raz kolejny potwierdza, że należy do grona najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce.

Jordanów
0
W gminie Jordanów prace związane z budową przydomowych oczyszczalni ścieków dobiegły końca.
Powiat
0
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z  16 października 2018 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i jej przemieszczania w stanie rozładowanym w okresie od  19 października 2018 r. do  25 października 2018 r. na terenie miasta Krakowa obowiązywał będzie zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni.
Maków Podhalański
0
We wrześniu dwie nauczycielki z SOSW w Makowie Podhalańskim wyjechały na Maltę na ostatni z zaplanowanych kursów językowych w ramach projektu Erasmus plus.
Stryszawa
0

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Hucisku-Pewelce przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Powiat
0
W plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, REGIObohaterem województwa małopolskiego został podpułkownik Ludwik Iwaszko. To właśnie ta postać zdaniem uczestników plebiscytu zasłużyła na szczególne wyróżnienie. Będzie nim nazwanie pociągu Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.
Powiat
0
Nadleśnictwo Sucha aktywnie włączyło się w akcję sadzenia drzew organizowaną przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie.
Sucha Beskidzka
0

Od 12 października w suskiej Galerii Sztuki Zamek można oglądać obrazy Czesława Pyrgiesa. Wystawa czynna będzie do końca października.

Sucha Beskidzka
17

Jeszcze w tym roku na zostać wykonany I etap robót remontowo konserwatorskich zabytkowego budynku oranżerii zlokalizowanego w Zespole Zamkowo - Parkowym w Suchej Beskidzkiej.

Powiat
3
Sejmik Województwa Małopolskiego na swoim posiedzeniu w dniu 15.10.2018 r. podjął uchwałę w sprawie dokonania darowizny na rzecz Powiatu Suskiego budynku byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, będącego własnością województwa, a obecnie stanowiącego część kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.