Wydarzenia
Sucha Beskidzka
0
Tradycyjnie w styczniu w niedzielne popołudnie artyści naszych rodzimych zespołów i kapel regionalnych zapraszają mieszkańców Suchej Beskidzkiej do wspólnego kolędowania w zamkowych murach. Tak było i tym razem, 19 stycznia podczas czternastej edycji „Góralskiego Kolędowania”, w czasie której widzowie i słuchacze zgromadzeni w zamkowej sali mogli nie tylko wysłuchać przygotowanego repertuaru, ale także przyłączyć się do wspólnego kolędowania.
Stryszawa
0
W sobotę, 18 stycznia 2020 o godz. 16.15 w sali widowiskowej OSP Kuków odbył się Koncert Noworoczny. W tym roku wyjątkowy, bo połączony z obchodami Jubileuszu 15-lecia Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa. Wcześniej, o godz. 15.00 z tej właśnie okazji w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy członkowie orkiestry, ich rodziny, zaproszeni goście oraz wszyscy sympatycy wzięli udział w Mszy św. w intencji orkiestry celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Antoniego Kanię.
Powiat
0
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinansowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet – bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku.
Sucha Beskidzka
17
Ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku i jakie najczęściej imiona nadawano noworodkom? Przedstawiamy dane statystyczne z Gminy Sucha Beskidzka za rok 2019.
Powiat
0
19 stycznia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, miał miejsce uroczysty finał kolejnej edycji powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.
Powiat
1
W ramach współpracy Policji z innymi instytucjami w działaniach „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzane są kontrole miejsc wypoczynku, w których wypoczywają dzieci.
Powiat
0
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się uroczystość, w czasie której wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker wręczyli podziękowania strażakom ochotnikom za akcję ratunkową w czasie tragicznej burzy na Giewoncie. Pamiątkowe podziękowanie otrzymało w sumie 76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w 3 powiatach województwa małopolskiego (tatrzańskim, nowotarskim i suskim).
Jordanów
0
W okresie ferii zimowych, a więc od 27 stycznia do 9 lutego w Ośrodku Kultury i w Bibliotece w Toporzysku oferowany będzie szereg różnego rodzaju zajęć. Pozostałe wsie z gminy Jordanów również proponują bogatą ofertę rekreacyjną.
Powiat
0

W okresie od dnia 1 stycznia 2019 do dnia 31 grudnia 2019 r. na terenie powiatu suskiego powstało ogółem 1353 zdarzeń. Odnotowano 261 pożarów, (wzrost o 22,5% do roku 2018), 1050 miejscowych zagrożeń (wzrost o 34,1% do roku 2018) i 42 wyjazdy do alarmów fałszywych. Te i inne dane możemy wyczytać z informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej za 2019 rok.

Budzów
0
Urząd Gminy w Budzowie informuje, iż w związku  z budową kanalizacji sanitarnej od dnia 20.01.2020 r. zamknięta zostanie droga gminna Zającówka – Miklaszówka w Budzowie.