Wydarzenia
Powiat
0

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe.

Powiat
2

Ile wynosi liczba osób objętych 14-dniową kwarantanną na terenie powiatu suskiego?

Powiat
13
Zachęcamy do przeczytania apelu Starosty Suskiego, skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu w sprawie COVID-19.
Jordanów
0
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie - filia Osielec - zaprasza wszystkich mieszkańców Osielca do wzięcia udziału w internetowym konkursie palm wielkanocnych.
Maków Podhalański
0
Na terenie Gminy Maków Podhalański trwają dalsze inwestycje związane z budową nowego oświetlenia ulicznego z zastosowaniem lamp energooszczędnych typu LED.
Powiat
0
Coraz mniej busów jeździ po powiecie suskim. Lokalne firmy przewozowe wprowadzają kolejne ograniczenia w realizacji kursów.
Sucha Beskidzka
8

Większość włodarzy miast w Polsce, uważa że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo. W tej sprawie wypowiedział się także burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt.

Powiat
13
Koronawirus sparaliżował codzienne życie na całym świecie. Pandemia, która wybuchła w Chinach szybko przedostała się do Europy. Ogniska wirusa dotarły także do Polski. W naszym kraju rośnie liczba osób zakażonych.
Bystra Sidzina
4
Od października ubiegłego roku mieszkańcy Bystrej Podhalańskiej mogą korzystać z wykonanych przez Gminę Bystra-Sidzina pomieszczeń Domu Pogrzebowego. Aby jeszcze bardziej poprawić jego funkcjonalność gmina zdecydowała o wyposażeniu wnętrza w wygodne ławki.
Powiat
5
Aktualnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (65 osób), powiatu wielickiego (35 osób) i powiatu krakowskiego (16 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat (46 osób), a także 51-60 lat (37 osób) oraz 61-70 lat (29 osób). Wśród 192 potwierdzonych przypadków jest 95 mężczyzn i 97 kobiet. Dotychczas u jednej osoby potwierdzono zgon z powodu COVID-19. Na chwilę obecną nie odnotowano zakażeń wśród mieszkańców powiatu suskiego.