Wydarzenia
Jordanów
0
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Jordanów postanowili stworzyć JADŁODZIELNIĘ - miejsce, do którego można przynosić nadwyżkę jedzenia, aby uratować je przed zepsuciem. Każdy może poczęstować się tym jedzeniem. Dziel się i częstuj! Oto zasada działania lodówki społecznej.
Sucha Beskidzka
0
Nowoczesna, posiadająca bardzo dobrą akustykę i wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy Sala Widowiskowa w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej umożliwia organizowanie w niej wydarzeń muzycznych z udziałem najznamienitszych artystów. Teraz ich kunszt będzie prezentowany w jeszcze bardziej profesjonalny sposób.
Jordanów
0
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Naprawie rozegrano XVIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego.
Budzów
0
14 marca 2023 r. w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów w Budzowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych.
Powiat
0
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”, umożliwiający osobom posiadającym zatrudnienie podniesienie posiadanych już kwalifikacji zawodowych lub uzyskanie nowych. niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 85% jego kosztów.
Powiat
5
– W obliczu skrajnie ukierunkowanych manipulacji i niezwykle krzywdzących opinii dotyczących Świętego Jana Pawła II, które pojawiły się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, zwracam się do Państwa z apelem o podjęcie specjalnych uchwał w obronie Jego dobrego imienia. Niech to będzie wspólne i jednoznaczne świadectwo zatroskania o dziedzictwo największego z rodu Polaków – wspaniałego człowieka i niekwestionowanego autorytetu, któremu tak wiele zawdzięcza nasza Ojczyzna i cały świat – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który swoją inicjatywę przedstawił na wczorajszym briefingu prasowym.
Sucha Beskidzka
0
Osoby, które w ostatnich dniach odwiedziły przyzamkowy park z ciekawością przyglądają się ustawionym w nim budkom wystawienniczym. Ich zakup to część zrealizowanego przez samorząd miasta projektu „Zwiększenie atrakcyjności plenerowych imprez kulturalnych, sportowych i działań związanych z kultywowaniem tradycji kulturowych mieszkańców Suchej Beskidzkiej i Podbabiogórza poprzez zakup infrastruktury”.
Powiat
0
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi wycofanie wskazanej poniżej partii produktu pn. Ziemniaki jadalne sałatkowe, po otrzymaniu wyników badań, w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
Sucha Beskidzka
0
W sobotę (18 marca) o godz. 16.30 w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej będzie miała miejsce premiera filmu „Ultra dystans”, poświęconemu skawickiemu ultramaratończykowi Romanowi Fickowi, który w grudniu otrzymał tytuł Sportowiec Ziem Górskich przyznawany przez Koalicję Marek Ziem Górskich.
Jordanów
0
13 marca 2023 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Jordanów odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.