Wydarzenia
Sucha Beskidzka
3
Regularne remonty cząstkowe, ale także gruntowne prace modernizacyjne pozwalają utrzymać stan dróg miejskich w Suchej Beskidzkiej w dobrym stanie technicznym. W najbliższym czasie duży remont przejdzie fragment drogi prowadzącej do osiedli Garce i Śpiwle.
Powiat
1
W piątek 23 lipca 2021 r. w Panteonie Wyklętych na cmentarzu komunalnym w Wadowicach odbyły się uroczystości pogrzebowe pochodzącego z Tarnawy Dolnej kpt. Wojciecha Stypuły “Bartka”, zabitego przez siepaczy NKWD 22 lipca 1944 r. W imieniu mieszkańców Tarnawy oraz powiatu suskiego wieńce na grobie Bohatera złożyli: Joanna Stypuła – członek zarządu powiatu, Barbara Kiepura – sołtys Tarnawy Dolnej oraz Stanisław Gaura – prezes OSP Tarnawa Dolna.
Maków Podhalański
5
Powiat suski znalazł się w gronie małopolskich jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymają środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podczas uroczystości, która odbyła się 23 lipca 2021 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, umowę w tej sprawie z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą podpisali ze strony naszego powiatu: starosta Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i skarbnik powiatu Dominika Żywczak.
Sucha Beskidzka
0
W związku z przypadającą w tym roku 77 rocznicą Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia (niedziela), harcerze z 2 Szczepu „Horyzont” z Suchej Beskidzkiej, zapraszają do wzięcia udziału w uroczystym apelu i grze miejskiej.
Powiat
0
Blisko 2 mln zł przekazali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - samorządom z województw: Śląskiego, Małopolskiego i Opolszczyzny. Pieniądze przeznaczone są na budowę lokalnej infrastruktury drogowej. Uroczyste przekazanie dotacji odbyło się w samo południe.
Powiat
0
Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na zielonym szlaku turystycznym prowadzącym z Przełęczy Klekociny w kierunku Mędralowej w leśnictwie Wełcza, oddział 454d na odcinku około 500 m.
Maków Podhalański
0
Od dziś rozpoczyna się długo wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie, prawdziwe święto folkloru. Od 24 lipca do 1 sierpnia potrwa 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Zembrzyce
0
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2021 r. odeszła Pani Maria Kuś Sołtys Sołectwa Zembrzyce. Osoba życzliwa, serdeczna, chętna do pomocy drugiemu. Ciesząca się szacunkiem mieszkańców i od wielu kadencji wybierana na Sołtysa Zembrzyc.
Jordanów
0
Tydzień temu Pani Maria Lech obchodziła 100 urodziny.
Sucha Beskidzka
0
We wtorek, 20 lipca, w Sali Rycerskiej renesansowego Zamku Suskiego odbyła się niezwykle podniosła uroczystość. Zarząd Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich dokonał wręczenia prestiżowych wyróżnień jakimi są Laury Babiogórskie. Jeden z nich otrzymała suszanka Małgorzata Kubieniec.