Wydarzenia
Jordanów
0
Osielecka społeczność wzbogaciła się o siedem ławek i cztery kosze, które zostały zainstalowane przy wielofunkcyjnym boisku sportowym w Osielcu. A wszystko dzięki finansowemu wsparciu Rady Sołeckiej z Osielca, wójta gminy Jordanów i radnych.
Powiat
1
Tegorocznym gospodarzem Złazu Samorządowców jest Gmina Stryszawa.
Powiat
0
W letni weekend 5-7 sierpnia w Jabłonkowie nad Olzą (Republika Czeska) odbyła się jubileuszowa, siedemdziesiąta piąta edycja imprezy folklorystycznej “Gorolski Święto” przygotowanej przez Miejscowe Koło Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego. Głównym celem tej organizowanej od 1948 r. imprezy jest prezentacja tradycji kulturowych polskiej mniejszości mieszkającej w Czechach. Na festiwalowej scenie corocznie prezentują się góralskie zespoły folklorystyczne z Zaolzia oraz zaproszone grupy z polskiej części Beskidów i Podhala, a także innych krajów. Dodatkową atrakcją są stoiska z wyrobami góralskiego rękodzieła oraz regionalnymi potrawami i napojami.
Jordanów
0

Informujemy o możliwości podłączenia instalacji wewnętrznej domu do sieci kanalizacji sanitarnej wybudowanej w ramach projektu: „Gospodarka wodno-kanalizacyjna w aglomeracji Jordanów”.

Powiat
0
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powraca Agropromocja, największa cykliczna wystawa rolnicza w Małopolsce. W tym roku odbędzie się jej jubileuszowa XXX edycja. Zostanie zorganizowana w dniach 10-11 września w nowej lokalizacji - na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.
Jordanów
0

Wodociągi Jordanowskie informują odbiorców, że w dniu 08.08.2022 od godziny 9:00 z powodu prac na sieci wodociągowej  nastąpi przerwa w dostawie wody.

Powiat
0
Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na  czarnym  szlaku turystycznym prowadzącym z Kaczyny w kierunku  Leskowca w leśnictwie Mucharz. Szlak prowadzi przez oddział 119-b.
Powiat
0
Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej zaprasza na kampanię informacyjno – edukacyjną pod nazwą”Oszczędzaj wodę i energię”. Szczegóły na plakacie.
Sucha Beskidzka
0
Dzięki nawiązaniu współpracy przez Miejską Świetlicę Profilaktyczną w Suchej Beskidzkiej z Fundacją Muszkieterów drugi rok z rzędu dzieci będących wychowankami placówki wyjechały na tygodniowe bezpłatne wakacje do podwarszawskiego Julinka. Tym razem taką możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu otrzymało 14 osób.
Powiat
1
Zawody i warsztaty runballowe, turnieje piłkarskie, szkolenia samoobrony dla kobiet, warsztaty jazdy konnej, nauki pływania, gimnastyki sportowej, taneczne, jogi, strzeleckie, zumby czy doskonalenia umiejętności piłkarskich – to zajęcia i imprezy skierowane do mieszkańców Podbabiogórza Na poniższe działania Stowarzyszenie „Podbabiogórze” przeznaczyło blisko 200 tys. złotych.