Wydarzenia
Powiat
3

W minioną niedzielę w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Wydarzenie to odbiło się głośnym echem w ogólnopolskich mediach ze względu na wypowiedziane słowa przez polityka, w odpowiedzi na pytanie jednego z uczestników spotkania.

Stryszawa
0

W miniony piątek wernisażem otwarto wystawę malarstwa Elżbiety Siwek w stryszawskim Gminnym Ośrodku Kultury. Wystawę można obejrzeć do 25 maja.

Stryszawa
0

Na platformie PolakPotrafi ruszyła właśnie akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy potrzebnych do wydania ilustrowanej monografii o Lachowicach. Jej autorem jest Mariusz Słowiński i jak sam zaznacza w bogato ilustrowanej książce poza materiałami z własnych zbiorów oraz osób, które udostępniają swoje ciekawe pamiątki rodzinne i inne archiwalia oraz opowiedzą o tym, jak to dawniej bywało, pojawią się także liczne współczesne i profesjonalnie wykonane fotografie zabytów, kościoła oraz całej naszej okolicy autorstwa Mariusz Wiecha, Grzegorza Krawczyka i Tomasza Wajdzika.

Bystra Sidzina
0
Na terenie Gminy Bystra-Sidzina odbyła się akcja „Sprzątanie świata”.
Powiat
1

W poniedziałek rano w Naprawie, jeden z robotników pracujących przy budowie zakopianki, został ciężko ranny. Na mężczyznę spadła łyżka koparki.

Powiat
6

17 kwietnia Naczelnik Wydziału Środowiska suskiego starostwa Paweł Dyrcz, odebrał od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odznakę „Za zasługi na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej”.

Jordanów
1

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Jordanów Leszek Zegzda z zarządu województwa przekazał umowę gwarancyjną na przyznanie dofinansowania na kwotę 7,4 mln zł dla Jordanowa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Stryszawa
0

Nie ma sportu bez właściwej, nowoczesnej infrastruktury sportowej w postaci boisk, czy kortów tenisowych. Wiedzą o tym dobrze władze gminy Stryszawa, dlatego też sukcesywnie od kilku lat pozyskują środki zewnętrzne na budowę boisk.

Powiat
0

Z roku na rok wzrasta problem rozjeżdżania lasów przez motory i quady. To nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale chodzi również o bezpieczeństwo odwiedzających las.

Powiat
0

Od 23 kwietnia br. uczniowie III klas oddziałów gimnazjalnych będą mogli składać wnioski  o przyjęcie do klasy I szkoły ponadgimnazjalnej.