Wydarzenia
Sucha Beskidzka
4
OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka 5 sierpnia 2020 w firmie Szczęśniak podpisała umowę na dostawę terenowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco Eurocargo 4x4.
Powiat
0
Mamy dobre informacje z suskiego sanepidu. Kolejny dzień z rzędu w naszym powiecie nie stwierdzono nowych zachorowań na koronawirusa.
Sucha Beskidzka
0
W wieku 83-lat zmarł suski rzeźbiarz, bajarz, gawędziarz, twórca ludowy – Marian Bucała. Był zaliczany do czołowych artystów Ziemi Suskiej. Zafascynowany regionem oraz jego tradycyjną kulturą i sztuką ludową oraz twórczością beskidzkiego świątkarza Jędrzeja Wowry.
Powiat
6
Mamy dobre informacje z suskiego sanepidu. Przez miniony weekend w powiecie suskim nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem. Walkę z chorobą wygrały kolejne dwie osoby.
Sucha Beskidzka
0

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zlecił firmie TOMOST  Tomasz Pochopień z Suchej Beskidzkiej wykonanie dokumentacji technicznej określającej warunki eksploatacji kładki wiszącej nad rzeką Skawą, prowadzącej między innymi do os. Garce.

Powiat
4
Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu br.
Powiat
0
W gminie Budzów odnotowano kolejne zakażenie koronawirusem. Natomiast walkę z chorobą wygrała osoba z gminy Maków Podhalański.
Sucha Beskidzka
0
Do końca czerwca rada każdej gminy ma obowiązek rozpatrzyć sprawozdanie z wykonania budżetu za poprzedni rok i udzielić bądź nie, absolutorium wójtowi lub burmistrzowi. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin dotyczący udzielenia absolutorium włodarzom gmin został wydłużony do końca sierpnia. Jednocześnie, zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka ma także obowiązek przedstawienia raportu o stanie gminy za rok poprzedni.
Maków Podhalański
6
Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że kolejna Jednostka OSP z terenu Gminy Maków Podhalański w najbliższym czasie wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Tym razem dzięki staraniom Druhów Jednostki OSP Juszczyn, działaczy OSP Juszczyn, Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego oraz Burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Sali Jednostka OSP Juszczyn otrzymała wsparcie ze środków zewnętrznych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4.
Jordanów
2
W piatek odbyły się Dni Otwarte na rozbudowanej Oczyszczalni Ścieków Komunalnych „Wrzosy” w Jordanowie. Podczas uroczystego otwarcia, które odbyło się w godzinach przedpołudniowych, obecny był  m.in. Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec.