Wydarzenia
Sucha Beskidzka
4

Od nowego roku szkolnego, uczniowie Filii Szkoły Podstawowej Nr 2 w Suchej Beskidzkiej, będą mogli korzystać z wyremontowanego boiska sportowego.

Jordanów
0
Już w ten weekend 18-19 sierpnia 2018 zapraszamy do Jordanowa. W programie między innymi koncert Tomasza Niecika, zespołu Voyager, bieg jordanowski, wystawa makiet kolejowych, turniej szachowy i wiele innych wydarzeń i atrakcji. ZAPRASZAMY!
Powiat
2

Mateusz Grabis z grupy Voster ATS Team wygrał 20. edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka. 23-latek pokonał na finiszu współtowarzyszy z ucieczki: Eduarda Voroganova (Minsk Cycling Club) oraz Martina Boubala (CK Pribram Fany Gastro).

Powiat
0

12.08.2018r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie, odbyły się Mistrzostwa MDP w Sporcie Pożarniczym. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie przy współudziale Gminy Stryszawa i Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Jordanów
0

W niedzielę  w kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni będzie można wysłuchać koncertu „Staropolskie pieśni maryjne i utwory organowe” w wykonaniu Wiktorii Bisztygi – sopran i Marka Stefańskiego – organy.

Powiat
51

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 15.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, z dniem 1 lipca weszły w życie przepisy, których istotną częścią jest obniżenie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego samorządowców zatrudnionych na podstawie wyboru albo powołania. W praktyce oznacza to, że na mocy tego rozporządzenia włodarze gmin, miast, powiatów i województw powinni mieć ustalone niższe uposażenia.

Powiat
0

Wysoka temperatura i znikome opady deszczu pozwalają nam się poczuć w powiecie suskim prawie jak w tropikalnych krajach, bez wyjeżdżania w daleką podróż. Niestety ma to też swoje konsekwencje, które meteorolodzy przewidują już na najbliższy weekend. Nad nasz region nadciągają gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr i bardzo intensywne opady deszczu.

Sucha Beskidzka
0

W zamkowej sali rycerskiej w Suchej Beskidzkiej odbył się koncert Airis String Quartet w ramach prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje 2018. Podczas wydarzenia zebrana publiczność mogła wysłuchać światowego prawykonania utworu „Inspiracje” skomponowanego przez Miłosza Bembinowa.

Jordanów
0
Takiego wydarzenia jeszcze w naszym powiecie nie było. Zostań świadkiem spektakularnej rekonstrukcji historycznej - na własne oczy zobacz przebieg bitwy o Wysoką. To jedno z najważniejszych wojennych wydarzeń ziemi jordanowskiej. Przekonaj się, jak polscy żołnierze z 10 Brygady Kawalerii płk. dypl. Stanisława Maczka stawiali czoła obcym najeźdźcom, broniąc niepodległości ojczyzny.
Powiat
26
Wicestarosta Zbigniew Hutniczak odebrał 31 lipca 2018 z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wysokości 2 540 000 zł. Kwota ta stanowić będzie do 80% kosztów poniesionych przez powiat na planowane remonty drogi Zawoja – Podpolice – Sucha Góra w Zawoi i Skawicy oraz drogi Skawica – Warty – Juszczyn w Skawicy i Juszczynie.