Wydarzenia
Powiat
0
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
Bystra Sidzina
0

Zakończył się projekt realizowany za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze”, dzięki któremu wykonano prace związane z wytłumieniem sali orkiestry OSP Bystra Podhalańska oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

Maków Podhalański
4

Maków Podhalański, Dąbrowa Tarnowska, Połaniec, Opatówek, Jastrowie, a może Debrzno? Jedno z tych miast będzie Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Decyzja należy do Was. Głosować można do czwartkowego południa.

Powiat
0
W Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach  14-16 lutego 2019 r. w ramach 47. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej, największej i najbardziej prestiżowej tego typu imprezie krajowej, najważniejszą nagrodę - Grand Prix „Złotego Turonia” zdobyła grupa kolędnicza „Zbyrcok” z Juszczyna.
Powiat
0
W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus.
Sucha Beskidzka
0
W czwartek 14 lutego w Suchej Beskidzkiej wyłoniono laureatów gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Sucha Beskidzka
0

W dniach od 4 do 8 lutego 2019 w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej odbyły się warsztaty językowe z języka chińskiego, prowadzone przez pięć nauczycielek-wolontariuszek z Suzhou w prowincji Jiangsu.

Powiat
0

W sobotę 16 lutego 2019 młodsi zawodnicy „Jasienia” wzięli udział w IX Zawodach Pływackich o Puchar Solnego Miasta. Z tej okazji do Wieliczki przyjechało 500 zawodników z Polski południowej i nie tylko.

Powiat
5

W czwartek po raz pierwszy z Makowa Podhalańskiego wyruszył „Walentynkowy Bieg Miłości”. Organizatorami akcji na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka w Suchej Beskidzkiej był Dom Kultury w Makowie Podhalańskim i Stowarzyszenie Mocni Pomocni.

Maków Podhalański
1
15 lutego w Urzędzie Miejskim w Makowie Podhalańskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.