Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 21.10.2016, 16:50
Krzysztof Błachut najlepszym policjantem w Polsce!
W Szkole Policji w Katowicach odbyła się IX Edycja "Dzielnicowego Roku" w Polsce. Najlepszym w tym konkursie okazał się  mł. asp. Krzysztof Błachut z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa sierż. szt. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła  sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach.

Zanim jednak zwycięzcy, spośród 34 uczestników zawodów, pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły:

• test wiedzy
    – zwyciężył: asp. szt. Grzegorz Pawęska – KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Natomiast Puchar dla najlepszej drużyny oraz Puchar Przechodni MSWiA pojedzie do KWP w Krakowie – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem mł. asp. Krzysztof Błachut i sierż. szt. Sławomir Radwan. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: asp. szt. Adam Tomaśko i asp. szt. Grzegorz Pawęska, a na trzeciej pozycji uplasowali się mł. asp. Aniela Kurzyna i mł. asp. Michał Osipowicz reprezentujący KWP w Białymstoku.

Tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Najlepsi  dzielnicowi  wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Mł.asp. Krzysztof Błachut pracuje w Komisariacie Policji w Makowie Podhalańskim. W policji służy od 9 lat, a dzielnicowym jest od stycznia 2013 roku. Jego rejon działania to Zawoja Górna, Zawoja Wełcza i Zawoja Mosorne. 8 września Krzysztof Błachut okazał się najlepszym dzielnicowym w Małopolsce.

źródło: Szkoła Policji w Katowicach.